Начало Top Moto News WSBK: Баутиста с хеттрик във Филип Айлънд

WSBK: Баутиста с хеттрик във Филип Айлънд

139
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Алваро Баутиста записа хеттрик във Филип Айлънд. Пилотът на Дукати спечели и второто основно състезание на австралийското трасе. В резултат на това действащият световен шампион започна защитата на титла си с три поредни успеха в първи кръг от сезон 2023 в WSBK. Втори отново финишира съотборникът на Баутиста Михаел Рубен Риналди. Последното място на подиума бе заето от Андреа Локатели с Ямаха.

Условията на пистата Филип Айлънд бяха много по-приятни в сравнение със съботния старт. Температурата на въздуха 21 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 39. Това бе втора поредна надпревара, в която времето е сухо и слънчево. Специален гост на събитието бе известният диджей Карл Кокс.

Баутиста имаше най-добра стартова реакция и запази първата позиция след преминаването на първите няколко завоя. Втори се движеше Риналди, следван от Разгатлиоглу, Локатели, Рей, Лекуона, Басани и Йотл

Баутиста започна да се откъсва напред след изминаването на първите обиколки от старт №2 на Филип Айлънд. Пилотът на Дукати бе следван от Риналди, Локатели и Басани. Зад тях Рей водеше оспорвана битка с Разгатлиоглу и Лоус. Същевременно Реми Гарднър изтърпя своето наказание, което получи заради удара със съотборника си Доминик Агертер в суперпол състезанието.

В петата обиколка Баутиста водеше с повече от секунда пред Риналди и Локатели. В по-задната част на подреждането Том Сайкс катастрофира на 12-ти завой на пистата Филип Айлънд. Състезателят на Пучети Кавазаки записа трета поредна нула от началото на сезон 2023 в WSBK.

Малко преди преполовяването на последния старт на Филип Айлънд, Баутиста и Риналди продължаваха да диктуват събитията, следван от Локатели. Зад тях Разгатлиоглу водеше оспорвана борба със заводските мотори на Кавазаки. Триото бе плътно следвано от Лекуона, Басани и Йотл.

6 тура преди финала Лоус удари Разгатлиоглу на завоя Милър. Това означаваше край на тяхното участие в надпреварата. Малко след това състезателят на Кавазаки се извини на своя турски съперник.

До края на второто състезание във Филип Айлънд не настъпиха големи промени. Баутиста записа хеттрик на австралийското трасе, следван от Риналди и Локатели. Пилотът на Ямаха записа първи подиум от началото на сезон 2023 в WSBK.

Четвърти и пети завършиха Аксел Басани (Motocorsa Racing Дукати) и Филип Йотл (GoEleven Дукати). Шести остана Икер Лекуона (Хонда), следван от Доминик Агертер (GRT Ямаха), Джнатан Рей (Кавазаки), Данило Петручи (Барни Дукати) и Реми Гарднър (GRT Ямаха). Топ 15 допълниха Шави Виерж (Хонда), Михаел ван дер Марк и Скот Рединг с БМВ и състезателите на Bonovo БМВ Гарет Герлоф и Лорис Баз.

В генералното класиране Баутиста води с 62 точки, следван от Локатели с 34. Топ 5 допълват Рей (31), Риналди (31) и Басани (25).