Начало Top Moto News WSBK: Баутиста спечели и второто състезание в Индонезия

WSBK: Баутиста спечели и второто състезание в Индонезия

132
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Алваро Баутиста спечели и второто състезание в Индонезия. Пилотът на Дукати записа нов успех на пистата Мандалика, макар да потегли десети. Втори финишира победителят от суперпол надпреварата Топрак Разгатлиоглу с Ямаха. Последното място на подиума бе заето от Шави Виерж с Хонда.

Условията на индонезийския остров Ломбок отново бяха горещи и влажни. Температурата на въздуха бе 31 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 54. Това предвещаваше тежко състезание на пистата Мандалика.

Разгатлиоглу поведе след изгасването на червените светофари. Втори бе Локатели, следван от Рей, Лоус, Басани, Виерж, Риналди и Баутиста.

Риналди поведе след изминаването на първите няколко тура. Втори и трети се движеха Басани и Лоус. Четвърти бе Разгатлиоглу пред Рей и Виерж. Баутиста заемаше седмото място след като задмина Локатели.

8 тура след началото на старта в Индонезия на пистата бе развят червен флаг заради инцидент между Михаел ван дер Марк (БМВ) и Филип Йотл (GoEleven Дукати). Двамата отпаднаха и бяха откарани за преглед в най-близкия медицински център

След известна пауза надпреварата в Индонезия бе рестартирана с дължина от 14 обиколки. Риналди поведе след изгасването на червените светофари, следван от Разгатлиоглу, Баутиста, Виерж, Рей и Басани.

11 обиколки преди финала Баутиста мина пред Разгатлиоглу на завой №10. В същото време Риналди водеше отпред с аванс от около една секунда. Четвърти и пети се движеха Виерж и Рей.

В заключителната част от състезание №2 в Индонезия Джонатан Рей отпадна след като претърпя падане на седми завой. Пилотът на Кавазаки приключи участието си в надпреварата и остана с празни ръце. 3 тура преди развяването на карирания флаг Баутиста се справи с Риналди и зае лидерската позиция

В крайна сметка Баутиста записа пети успех от началото на WSBK, следван от Разгатлиоглу и Виерж. Състезателят на Хонда записа първи подиум откакто се присъедини към световния Супербайк.

Четвърти финишира Михаел Рубен Риналди с Дукати, следван от Андреа Локатели (Ямаха) и Данило Петручи (Барни Дукати), който бе и най-предно класираният независим пилот.

Седми завърши Реми Гарднър (GRT Ямаха). Осми остана Аксел Басани (Motocorsa Racing Дукати), следван от Икер Лекуона (Хонда) и Скот Рединг с БМВ. Топ 15 допълниха Гарет Герлоф (Bonovo БМВ), Доминик Агертер (GRT Ямаха), Алекс Лоус (Кавазаки), Лоренцо Балдасари (GMT94 Ямаха) и Хафиз Сиахрин (MIE Хонда).

В генералното класиране Баутиста води с актив от 112 точки. Втори е Разгатлиоглу със 75. Топ 5 допълват Локатели (70), Басани (51) и Риналди (47).