Начало MotoGP News WSBK: Баутиста спечели втория старт в Каталуния, Булега допълни двойния успех за...

WSBK: Баутиста спечели втория старт в Каталуния, Булега допълни двойния успех за Дукати

70
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Алваро Баутиста спечели втория старт в Каталуния. Пилотът на Дукати записа първи успех през новата кампания в WSBK. Втори финишира съотборникът на Баутиста Николо Булега. Подиумът в последния старт за уикенда допълни Топрак Разгатлиоглу с БМВ.

Каталуния приема втория кръг за сезон 2024 в световния Супербайк шампионат на ФИМ. Домакин на събитието е писта  с дължина 4.567 км и разположена близо до град Барселона. Вчера се проведе първия старт в Каталуния. Победител в него стана Топрак Разгатлиоглу. По-рано днес Разгатлиоглу спечели и суперпол надпреварата, след като изпревари Баутиста в последния завой

Времето преди старт №2 в Каталуния беше хладно, сухо и слънчево. Температурата на въздуха беше 15 градуса, а тази на асфалта- 28. Влажността беше сравнително висока- 69 %.

Разгатлиоглу поведе след изгасването на червените светофари на пистата в Каталуния. До турският състезател се движеха Яноне, Баутиста, Булега, Алекс Лоус, Ван дер Марк, Петручи, Локатели и Гарднър.

В средата на първата обиколка имаше инцидент с участието на Аксел Басани (Кавазаки) и Михаел Рубен Риналди (Motocorsa Racing Дукати). Андреа Локатели (Ямаха) мина през чакъла в опит да избегне удар с някои от своите съперници. За щастие всички пилоти бяха невредими след тази неприятна катастрофа.

Баутиста поведе колоната 18 тура преди финала на втория старт в Каталуния. Действащият световен шампион търси първи успех през настоящата кампания. Втори беше Яноне, следван от Разгатлиоглу, Булега, Гарднър, Алекс Лоус, Ван дер Марк, Рей, Петручи и Сам Лоус. В дъното на колоната имаше катастрофа между Брадли Рей (Ямаха Motoxracing) и Икер Лекуона (Хонда). Двамата се удариха на първи завой и предизвикаха развяването на жълти флагове.

С напредване на състезанието Булега застигна и дори изпревари Баутиста. Двамата пилоти на Дукати си размениха водачеството няколко пъти. Въпреки битката те успяха да се откъснат от Разгатлиоглу, който на свой ред беше притискан от Яноне. Алекс Лоус пък допусна грешка и мина през дългата обиколка

Баутиста си върна първото място след преполовяването на последния старт на пистата Каталуния. Втори на около секунда се движеше Булега. Младият италианец правеше всичко възможно, за да бъде близо до своя опитен съотборник. Разгатлиоглу се движеше на трето място. Зад него Андреа Яноне (GoEleven Дукати) претърпя падане и се оттегли.

Баутиста в крайна сметка спечели старт №2 в Каталуния и прекъсна серията си без победи. Това беше успех №60 в неговата WSBK кариера. До него на подиума се качиха Булега и Разгатлиоглу. Турският състезател приключи един много успешен уикенд на испанското трасе.

Четвърти и пети се класираха Михаел ван дер Марк (БМВ) и Данило Петручи (Барни Дукати). Шести и седми останаха Алекс Лоус (Кавазаки) и Реми Гарднът (GRT Ямаха). Осми беше Джонатан Рей (Ямаха), следван от Доминик Агертер (GRT Ямаха) и състезателите на Bonovo БМВ Гарет Герлоф и Скор Рединг. Топ 15 допълниха Сам Лоус (MarkVDS Дукати), Андреа Локатели (Ямаха), Шави Виерж (Хонда) и Тито Рабат (Пучети Кавазаки).