Начало Moto News WSBK: Биаджи с дубъл в Мизано

WSBK: Биаджи с дубъл в Мизано

36
0
WSBK,Макс Биаджи

Макс Биаджи от тима на Aprilia Racing зарадва своите фенове на пистата Мизано с двойна победа в световния шампионат на Супербайк. Така Биаджи си сръгва от пистата с голям аванс като лидер в класирането.
В първото състезание Императорът започна атака от трета редица. След много промени на позициите и напрегнати моменти, Биаджи направи много здраво каране в края на състезанието и го спечели пред другия кандидат за победата – световния шампион Карлос Чека (Althea Racing Ducati). Испанецът завърши втори, а стартира 16-и. На подиума стъпи и съотборникът на Чека от Althea Racing Ducati, който стана трети. Том Сайкс (Kawasaki Racing Team) финишира четвърти, след като на старта излезе напред, но след това изостана на 7-о място. Той успя да изпревари Джонатан Риа (Honda World Superbike Team), който също дълго време бе лидер в състезанието.
След като спечели първото състезание, във второто Биаджи отново направи атака от 10-а позиция и още в края на първата обиколка беше трети. След този бърз прогрес, той стана лидер на 4-ата обиколка. След това Макс трябваше само да трупа преднина пред преследващата го група. Пилотът на Aprilia пресече финала с 5.5 сек. преднина пред Джонатан Риа, а трети стана Леон Хаслам (BMW Motorrad Motorsport). До Мизано Биаджи водеше с 18 точки, а сега с успеха си той е лидер с 38.5 точки пред Джони Риа. Двамата имат съответно 210,5 и 172 т.
Биаджи бе улеснен от факта, че Карлос Чека катастрофира в четвъртата обиколка след агресивен опит да изпревари Марко Меландри (BMW Motorrad Motorsport). За четвърти път през този сезон шампионът не печели точки.