Начало Moto News WSBK: BMW с 1-2-3 в първата квалификация на Монца

WSBK: BMW с 1-2-3 в първата квалификация на Монца

52
0
BMW,Мишел Фабрицио

Мишел Фабрицио (BMW Motorrad Italia GoldBet) бе най-бърз на първата квалификация на пистата Монца за предстоящия старт от WSBK. Машините на BMW заеха първите три позиции в класирането.
На домашната си писта Фабрицио постигна 1:42.325 във втората си серия от обиколки, само 3 минути преди края на сесията. Преди това той изравни рекорда за най-високата скорост с машина Супербайк, като постигна на стартфиналната права 334.8 км/ч. Втори стана друг местен пилот – Марко Меландри от заводския BMW Motorrad Motorsport, а трети бе съотборника му Леон Хаслам.
Машините S1000RR на най-бързата писта в календара имаха сериозен опонент – заводските байкове на Aprilia Racing и по-специално от Юджийн Лавърти, който зае четвърто място. Пети е пилотът на BMW Motorrad Italia Gold Bet Айртон Бадовини, а след него е Том Сайкс (Kawasaki Racing Team), който спечели Суперпол в трите състезания досега. Местната звезда Макс Биаджи е 7-и за Aprilia Racing.