Начало Moto News WSBK: Чека и Меландри триумфират на Милър парк

WSBK: Чека и Меландри триумфират на Милър парк

41
0
Марко Меландри

Карлос Чека от екипа на Althea Racing Ducati и Марко Меландри от BMW Motorrad Motorsport спечелиха двете състезания от световния шампионат на Супербайк на пистата Милър Моторспорт Парк в щата Юта в САЩ.

Чека бе най-бърз в първото състезание, а на 2,313 сек. след него финишира Марко Меландри. За Чека успехът на Милър Парк бе трети за този сезон. Испанецът излезе начело на 8-ата обиколка и успя да спечели своята 5-а победа от 9 старта на американската писта. Трети стана Макс Биаджи (Aprilia Racing), който изпревари в последните обиколки Джонатан Риа (Honda World Superbike Team). Пети стана Юджийн Лавърти (Aprilia Racing) пред стартиралия от първа позиция Якуб Смърж (Liberty Racing Team Effenbert Ducati). Стартиралият от първа редица Том Сайкс (Kawasaki Racing Team) загуби последната битка с Час Дейвис (ParkinGO MTC Aprilia). Така Час стана седми, а Сайкс – осми.

Във второто състезание победата бе за Марко Меландри от екипа на BMW Motorrad Motorsport. Това бе втората победа за сезона за него и за тима на баварците. Той финишира на 0,195 сек. пред Джонатан Риа (Honda World Superbike Team). Успехът на Меландри бе в състезанието, което бе намалено на 18 обиколки, а след това рестартирано след около час и половина заради силния вятър. Чакането на зрителите си струваше, защото Меландри и Риа направиха страхотна битка в последната обиколка.

Макс Биаджи (Aprilia Racing) стана трети, а след него финишира Час Дейвис (ParkinGO MTC Aprilia). За новака в Супербайк това бе най-доброто класиране за сезона. Карлос Чека, който водеше в началото отпадна и не спечели точки. Най-големият късметлия в състезанието бе Биаджи, който води с 18 точки пред Меландри и завършилия на пето място Том Сайкс (Kawasaki Racing Team). Той и Меландри имат по равен брой точки с Меландри – по 142,5.