Начало Moto News WSBK: Давиде Джулиано за първи път със Суперпол

WSBK: Давиде Джулиано за първи път със Суперпол

45
0

Давиде Джулиано (Althea Racing Aprilia) спечели първата си Суперпол в кариерата си. Италианецът бе най-бърз в клас Супербайк на пистата Moscow Raceway в руската столица. 23-годишният римлянин постигна 1:34.676 и си осигури първото място пред Час Дейвис (BMW Motorrad GoldBet), като пилотът от Уелс постигна най-добрата стартова позиция в кариерата си на пилот от WSBK.

Най-голямата изненада в днешната надпревара Tissot-Superpole дойде от Том Сайкс (Kawasaki Racing Team) който катастрофира в третата сесия на завой №3 и след 6-поредни полпозишъна го изпрати на 9-о място. Първата редица допълни Юджийн Лавърти (Aprilia Racing Team), който и миналата година стартира от същото място в състезанието в Русия.

Въпреки че стана първият пилот, който достигна 1:34 мин. за обиколка, Джонатан Рей (Pata Honda World Superbike) стана 4-и пред Марко Меландри (BMW Motorrad GoldBet) и Карлос Чека (Team Ducati Alstare). Испанецът бе щастлив от позицията си, след като направи голямо падане тази сутрин на Q2. Силвен Жинтоли (Aprilia Racing Team) отново остана назад, заради контузията в дясното си рамо и бе 8-и след Жул Клузел (FIXI Crescent Suzuki).