Начало Moto News WSBK: Първият Суперпол за 2015 г. е за Риа

WSBK: Първият Суперпол за 2015 г. е за Риа

43
0

Джонатан Риа (Kawasaki Racing Team) ще стартира в първото състезание за годината  от първа позиция след като спечели надпреварата Tissot-Superpole на пистата Филип Айлънд в Австралия.

С покачването на температурата по време на сесията, времето на Риа бе 1:31.212,  което е малко по-слабо от това през миналата година. Джони изпревари с 0.026 сек. конкурента си Час Дейвис, а трети стана Леон Хаслам. Така първа редица за утрешното състезание е изцяло от британски пилоти.

Сесията Суперпол 1 бе спряна с червен флаг след 9 минути, като пилотите бяха прибрани в боксовете заради високата температура от 56 градуса. След това Матео Байоко (Althea Racing) и шампиона на ФИМ в клас Суперщок 1000 – Леандро Меркадо (Barni Racing) да използват последните минути и да направят най-добри времена. Двамата, заеднос Ранди де Пюние (Voltcom Crescent Suzuki) спечелиха за първи път място в Tissot-Superpole.

Ветеранът Трой Бейлис (Aruba Ducati SBK), който се върна на пистата за това състезание, въпреки катастрофата си на 4-ата свободна тренировка, се нареди 14-и на стартовата решетка, което е невероятно постижение, като се има предвид, че не е карал от 2008 г. Пилотът с Уайлдкард Джед Метчър (Race Center – Demolition Plus) ще стартира 16-и, а третият австралийски участник – Мат Уолтърс (Team Pedercini) се квалифицира 19-и, след като направи тежко падане на първия завой по време на Суперпол1, но нямаше сериозни контузии.

На Суперпол 2 първото място си оспорваха няколко пилоти, докато Риа не спечели първото място, пред Дейвис (Aruba Ducati SBK) и Хаслам (Aprilia Racing Team – Red Devils).

Давид Салом (Team Pedercini), който спечели в категорията EVO, катастрофира тежко при влизането си на старт-финалната права 4 минути преди да бъде показан червения флаг. Испанецът бе в обиколка, която щеше да му гарантира място в Топ 6. Час Дейвис и Нико Терол можеха да се борят за първа позиция и за второ време, ако не бяха пресекли финала след като бе показан червения флаг заради инцидента на Салом.

Втората редица окупираха шампионатът в Суперспорт Михаел ван дер Марк (Pata Honda WSBK), Алекс Лоус (Voltcom Crescent Suzuki), който бе най-бърз в първия ден и новакът в WSBK Нико Терол (Althea Racing). На трета редица останаха Жорди Торес (Red Devils Roma Aprilia), Том Сайкс (Kawasaki Racing) и Силвен Жинтоли (PATA Honda).