Начало Moto News WSBK: Рей с осма поредна победа в Ассен

WSBK: Рей с осма поредна победа в Ассен

48
0

Джонатан Рей (Kawasaki Racing) спечели третата си победа за сезона. Той бе най-бърз на пистата Ассен в Холандия и за 8-и пореден път триумфира на холандското трасе, наричано още Катедралата на мотоспорта. Пилотът от Северна Ирландия удържа атаките на местната звезда Михаел ван дер Марк  (Pata Yamaha) и на Чаз Дейвис (Aruba.it Racing – Ducati) – съответно 2-и и 3-и.

На стартовата решетка на първите пет позиции имаше представители на пет различни отбора. От полпозишън за първи път стартира Алекс Лоус (Pata Yamaha), но на първия завой бе изпреварен от Шави Форес (Barni Racing), който поведе след старта, а още на първия сектор Рей атакува и излезе начело. Зад него Ван дер Марк направи страхотен рейд, като от 7-и стана 4-и. На 8-ата обиколка зрители изпаднаха във възторг от факта, че местната звезда Ван дер Марк атакува на шикана Рей и го изпревари. След две обиколки Рей се върна отново начело със същата маневра на същото място.

Чаз Дейвис също се приобщи към челото и за победата започнаха битка трима. Дейвис бе съвсем близо до Рей, само на сантиметри, но не успя да го изпревари. След това Рей дръпна напред и се откъсна от преследвачите си на повече от секунда. Така той спечели, следван от Ван дер Марк и Дейвис, които окупираха подиума.

Зад тримата, Том Сайкс (Kawasaki Racing) показа високо темпо и остана само на 2 десети от подиума. Шави Форес с Ducati отново бе най-бързият независим пилот. Той се класира 6-и. Зад него 7-и се нареди  Лорис Баз (GULF Althea BMW Racing)у следван от Леандро Меркадо (Orelac Racing VerdNatura). Топ 10 оформи Жорди Торес (MV Agusta Reparto Corse) и Топрак Разгатлиоглу (Kawasaki Puccetti Racing).