Начало Top Moto News WSBK: Разгатлиоглу пръв в суперпол състезанието в Каталуния, Яноне втори

WSBK: Разгатлиоглу пръв в суперпол състезанието в Каталуния, Яноне втори

69
0
Топрак Разгатлиоглу
Топрак Разгатлиоглу, снимка БМВ

Топрак Разгатлиоглу пръв в суперпол състезанието в Каталуния. Пилотът на БМВ потегли от полпозишън и открадна победата в последния завой на трасето. Втори в квалификационната надпревара финишира Андреа Яноне (GoEleven Дукати), а трети остана действащият световен шампион Алваро Баутиста с Дукати.

Каталуния приема втория кръг за сезон 2024 в световния Супербайк шампионат на ФИМ. Домакин на събитието е писта  с дължина 4.567 км и разположена близо до град Барселона. Вчера се проведе първия старт в Каталуния. Победител в него стана Топрак Разгатлиоглу.

Времето преди началото на суперпол състезанието в Каталуния беше хладно, но сухо. Температурата на въздуха беше 14 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 22. Трасето беше изсъхнало въпреки краткия дъжд, който се изля тази сутрин. Следователно пилотите използваха сликовете на Пирели.

Разгатлиоглу поведе след началото на суперпол надпреварата в Каталуния. Турският състезател беше следван от Яноне, Булега, Сам Лоус, Локатели, Агертер и др. Баутиста си пробиваше път напред. Двукратният световен шампион потегли 11-ти

В следващите обиколки Разгатлиоглу продължи да води в надпреварата, следван от своите съперници. Баутиста изпревари няколко пилоти и се доближи до водещото трио. Пилотът на Дукати записа и най-бързата обиколка. Същевременно от състезанието отпадна Адам Нородин (MIE Хонда).

Разгатлиоглу продължи да води 3 тура преди края на спринта в Каталуния. Зад него водеха битка Баутиста, Булега и Яноне. Двукратният световен шампион изпревари своя съотборник и започна да преследва първото място.

Баутиста изпревари Разгатлиоглу в началото на последната обиколка от спринта в Каталуния. Испанският ветеран използва по-добрата топ скорост на Дукати и въздушната струя на Разгатлиоглу. Зад тях бяха Яноне и Булега.

Борбата за победата продължи до развяването на карирания флаг. Разгатлиоглу атакува Баутиста в последния завой. Действащият световен шампион загуби позиция и от Яноне. Еднократният победител в MotoGP зае второто място след развяването на карирания флаг.

Четвърти финишира Николо Булега (Дукати), следван от Алекс Лоус (Кавазаки) и Михаел ван дер Марк с БМВ. Топ 10 допълниха Данило Петручи (Барни Дукати), Андреа Локатели (Ямаха) и пилотите на GRT Ямаха Реми Гарднър и Доминик Агертер.