Начало Moto News WSBK: Разгатлиоглу спечели суперпол състезанието във Великобритания

WSBK: Разгатлиоглу спечели суперпол състезанието във Великобритания

178
0
Топрак Разгатлиоглу, Ямаха
Топрак Разгатлиоглу, снимка Ямаха

Toпрак Разгатлиоглу спечели суперпол състезанието във Великобритания. Пилотът на Ямаха отново водеше в цялата дистанция от 10 обиколки. Втори на малко повече от секунда финишира Джонатан Рей (Кавазаки), следван от Скот Рединг, който донесе първия подиум за БМВ от началото на сезон 2022 в WSBK. Това бе втори пореден успех за Разгатлиоглу след като спечели вчерашната надпревара на Донингтън парк.

Разгатлиоглу направи най-доброто потегляне. Състезателят на Ямаха излезе начело, следван от Рей, Рединг, Лоус, Баутиста и Риналди.

Рей направи няколко неуспешни маневри срещу пилота на Ямаха, който отново започна леко да се откъсва. Малко по-назад Локатели направи добра маневра срещу Лекуона.

Разгатлиоглу подобри рекорда на Донингтън парк, поставен то Рей през сезон 2019. Междувременно Таран Макензи се удари в задната гума на Шави Виерж. Британецът отпадна, докато испанският му съперник остана върху своя мотор.

До края на суперпол състезанието във Великобритания, Разгатлиоглу записа втора поредна победа на Донингтън парк. Това бе и трета победа за него и Ямаха от началото на сезон 2022 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Втори финишира Джонатан Рей, следван от Скот Рединг. Британецът записа първи подиум откакто премина в тима на БМВ.

Четвърти финишира Алваро Баутиста (Дукати), следван от Алекс Лоус (Кавазаки), Михаел Рубен Риналди (Дукати), Икер Лекуона (Хонда), Андреа Локатели (Ямаха), Лорис Баз (Bonovo БМВ) и Гарет Герлоф (GRT Ямаха).