Начало Moto News WSBK: Рей диктува темпото на Арагон

WSBK: Рей диктува темпото на Арагон

56
0

Пилотът на PATA Honda Джонатан Рей бе най-бърз и в двете първи сесии на втория кръг от световния шампионат на супербайк на пистата Арагон Моторленд в Испания.

В първата сесия с най-добро време дълго начело се задържа Марко Меландри (Aprilia Racing Team), но в последната си обиколка Рей изпревари и него, и световния шампион том Сайкс (Kawasaki Racing Team), който остана трети. По аналогичен начин се развиха нещата и във втората сесия. Сайкс дълго време оглавяваше класирането, докато Рей не завъртя последната си най-бърза обиколка и измести на второ място шампиона.  Така Рей от екипа на PATA Honda World Superbike Team остана на върха. Сайкс бе пред призрака на Арагон – Чаз Дейвис (Ducati Superbike Team), който бе изтласкан на трета позиция. Топ 6 оформиха Лорис Бас (Kawasaki Racing Team), Давиде Джулиано (Ducati Superbike Team) и Марко Меландри.

Лидерът в шампионата Силвен Жинтоли (Aprilia Racing Team) стана 7-и, като в последните пет минути изпревари победителят в първото състезание за сезона Юджийн Лавърти (Voltcom Crescent Suzuki), който остана 8-и. Новият му съотборник Алекс Лоус бе на 11-о място, но той се адаптира на испанската писта.
В категорията EVO, Николо Канепа (Althea Racing Ducati) зае 10-о място, въпреки катастрофата, която направи. Местният пилот Давид Салом (Kawasaki Racing Team) зае 3-о място в EVO класацията и 14-о място зад завърналия се Леон камие (BMW Motorrad Italia). Другият испанец – Тони Елиас имаше труден ден, като зае 12-о място за e Red Devils Aprilia. Bimota отбеляза връщането си в супербайк със 17-о място на Айртон Бадовини и 21-о на Кристиан Идън.