Начало Moto News WSBK: Сайкс и Риа триумфират в Портимайо

WSBK: Сайкс и Риа триумфират в Портимайо

31
0

Том Сайкс (Kawasaki Racing Team)  и Джонатан Риа (Pata Honda World Superbike Team) са героите на двете състезания в 8-ия кръг от световния шампионат на Супербайк на пистата Портимайо. Двамата спечелиха по една победа в дъжда.

В първата надпревара проливния дъжд не можа да спре победният рейд на световния шампион да спечели отново надпреварата. В началото пилотът на Pata Honda Джонатан Риа се изстреля напред и поведе в първите 3 обиколки, преди на първия завой в началото на 4-ия тур да го изпреварят Том Сайкс и Марко Меландри (Aprilia Racing Team). На половината дистанция Сайкс увеличи преднината си на 3 сек. преди да се развее белия флаг, че дъждът започва да се усилва.

Зад лидера петима пилоти, включително Лорис Бас (Kawasaki Racing Team), Час Дейвис и Силвен Гинтоли, а също Леон Хаслам с втория мотоциклет на Pata Honda бавно започнаха да намаляват дистанцията на водещите пилоти, като дадоха на феновете група от шестима състезатели, борещи се за местата на подиума. Леон Хаслам изблъска Час Дейвис, след като загуби предницата на мотоциклета си. По-късно Дейвис отпадна, а Хаслам завърши 11-и.

Отпред Гинтоли излезе на 2-а позиция и бързо намали аванса на Сайкс, преди да бъде показан флага. Гинтоли стъпи на подиума пред своя сънародник Баз, а Марко меландри стана 4-и. Джонатан Риа стана 5-и пред Алекс Лоус (Voltcom Crescent Suzuki), който изпревари Давиде Джулиано и съотборника си Юджийн Лавърти в последната обиколка, за да стане 6-и.

Силвен Барие (BMW Motorrad Italia) и Давид Салом (Kawasaki Racing Team) не можаха да увеличат разликата между себе си на повече от 0,1 сек. от началото на състезанието, а на финала Салом пресече финала само на 0.014 сек. от съперника си в клас EVO.

Второто състезание отново беше при лошо време, тъй като дъждът заваля още по времето на състезанието от суперспорт. Джонатан Риа (Pata Honda World Superbike Team) спечели състезанието, което бе намалено на 18 обиколки. Преди това Силвен Гинтоли и съотборникът му от Aprilia Racing – Марко Меландри се сблъскаха на 5-ия завой в последната фаза на състезанието. Гинтоли успя да продължи и стана 7-и.

Зад Риа Давиде Джулиано, стана втори, а трети бе Час Дейвис, които окупираха останалите две места на подиума. Те измъкнаха този успех от Алекс Лоус и Леон Хаслам (Pata Honda World Superbike Team), след като четиримата си разменяха местата на 3-а позиция няколко пъти. Лорис Баз финишира 6-и. Победителят от първото състезание Саикс финишира 8-и, като бе изпреварен в последната обиколка от Гинтоли.

В категорията EVO битката спечели Силвен Барие (BMW Motorrad Italia), който стана 11-и.