Начало Moto News WSBK: Шампионът Сайкс печели Суперпол на Арагон

WSBK: Шампионът Сайкс печели Суперпол на Арагон

60
0

Мотоциклетите Кawasaki окупираха първа редица на стартовата решетка на пистата Арагон за утрешния втори кръг от световния шампионат на супербайк. Надпреварата за Суперпол спечели световния шампион Том Сайкс, а до него бе съотборникът му от Kawasaki Racing Team – Лорис Бас.

При рестартирането на първата сесия за Суперпол 1 заради технически проблем на Джеръми Гуарнони (MRS Kawasaki), Тони Елиас (Red Devils Aprilia) и Леон Камие (BMW Motorrad Italia) бяха най-бързите пилоти. В края на сесията обаче Сайкс постигна време 1:56,479 и спечели 20-ата си суперпол в кариерата. След него бе Бас, а трети на първа редица е Силвен Жинтоли (Aprilia Racing Team).

На втора редица за утрешните две състезания начело е Давиде Джулиано (Ducati Superbike Team), който изпревари Джонатан Рей (PATA Honda World Superbike Team) и Чаз Дейвис (Ducati Superbike Team). На трета редица начело е Марко Меландри (Aprilia Racing), а до него са съотборниците от Voltcom Crescent Suzuki  Юджийн Лавърти и Алекс Лоус . Десети стана Тони Елиас. След като се представи отлично в Суперпол 2, Леон Камие е най-бързият пилот в категорията EVO, като се квалифицира 11-и в първото си състезание за новия си отбор.