Начало Moto News WSBK: Том Сайкс с още един Суперпол

WSBK: Том Сайкс с още един Суперпол

50
0

Том Сайкс от екипа на Kawasaki Racing Team спечели още една, шеста поредна  Суперпол от общо 7 старта в световния шампионат на Супербайк. Сайкс бе най-бърз на пистата Имола. Това е 17-а Tissot-Superpole в кариерата му. Това извежда английския пилот на 4-о място в общото класиране по този показател като изравни постижението си с бившия шампион в WSBK Дъг Полън. След като постигна добро време преди показването на червен флаг, Сайкс излезе отново на пистата и бе единственият пилот, който слезе под 1:46 мин. за обиколка. Той постигна нова най-добра обиколка – 1:45.981.

Червеният флаг бе показан заради тежка катастрофа на съотборника на Сайкс – Лорис Бас, който падна на спускането към завой 18 и неговият мотоциклет ZX-10R излезе в тревата, а след това излетя във въздуха.
Джонатан Рей (Pata Honda World Superbike) показа отново отлично сработване със своя мотоциклет CBR1000RR на имолаи завърши втори пред Давиде Джулиано (Althea Racing Aprilia), който излезе на трето място с последната си бърза обиколка. Заводските пилоти на Aprilia Силвен Жинтоли и Юджийн Лавърти, завършиха съответно на 4-о и 5-о място, а след тях бе Леон Камие (FIXI Crescent Suzuki), Марко Меландри (BMW Motorrad GoldBet) и Айртон Бадовини (Team Ducati Alstare).

Световният шампион за 2011 г. Карлос Чека (Team Ducati Alstare) hимаше трудни моменти. Той катастрофира в началото на първата сесия за Суперпол на завой 2. Чека остана на 13-а позиция.