Начало Картинг Юлиан Серафимов спечели 5-ия кръг от шампионата на Картинг Клуб Плевен

Юлиан Серафимов спечели 5-ия кръг от шампионата на Картинг Клуб Плевен

143
0

Юлиан Серафимов спечели 5-ия кръг от шампионата на Картинг Клуб Плевен в клас KZ. Пред ентусиазираната публика Серафимов бе най-бърз и в двата състезателни манша в неделния ден, като отново постави рекорд на пистата. В третата обиколка от първото състезание Юлиан постигна 30.253 сек, подобрявайки с повече от 1 десета досегашното си върхово постижение.

Победата му в първото състезание обаче не дойде лесно. На старта по-добре потегли вторият Александър Цветанов, който поведе колоната. Двамата с Юлиан вървяха един след друг. 5 обиколки преди финала Серафимов се готвеше за атака, но тогава нещо в мотора на Цветанов се счупи и той изостана много. Втори завърши Светослав Петков, а трети Николай Каменов.

Във втория манш Юлиан поведе, а страхотен старт направи Цветанов, който от 8-а позиция бе 2-и във втория завой. До финала Серафимов държеше аванс от около 10 метра спрямо Сашо и спечели състезанието. Трети завърши Светослав Петков, който по този начин зае 2-о място в общото класиране.

В клас Formula имаше битка от първата до последната обиколка и също бе поставен рекорд. Асен Здравков постигна 31.018 сек в загряващата тренировка. Здравков победи и в първия манш, а във втория завърши 2-и. Същите класирания постигна и Кирил Димитров, като спечели второто състезание. Асен обаче постигна по-добра обиколка от неговата и така спечели кръга.

Трети в общото класиране е Петър Рангелов. Пети остана един от фаворитите Ивелин Конов, който в първата надпревара имаше сблъсък с Васил Димитров, в резултат на което свещта му се счупи и не можа да продължи. Във втория манш Ичо кара силно и завърши 3-и.