Начало Moto News MotoGP: Маркес най-бърз при дебюта си на Лагуна Сека

MotoGP: Маркес най-бърз при дебюта си на Лагуна Сека

40
0

Лидерът в класирането на MotoGP Марк Маркес бе най-бърз при първото си стъпване на американската писта Лагуна Сека. Пилотът на Repsol Honda Team даде най-добро време на първите тренировки за Гран При на САЩ. След него се наредиха Щефан Брадъл и Андреа Довициозо. Контузените Хорхе Лоренсо и Дани Педроса завършиха съответно 6-и и 11-и.

Маркес определено е бърз на американските трасета. Когато за първи път стартира на пистата в Остин, Тексас, той отново бе най-бърз на предсезонните тестове, а след това спечели и състезанието. Сега отново повтори успеха си на Лагуна Сека в драматични тренировъчни сесии. На първата тренировка най-добро време даде Кал Кръчлоу за своя тим Monster Yamaha Tech 3. Британецът постигна 1:22.757, като изпревари с по-малко от десета Валентино Роси (Yamaha Factory Racing), а трети остана Маркес.

Във втората тренировка обаче Маркес даде 1:22.040 на пистата в Калифорния. Втори, на 2 десети бе Брадъл (LCR Honda MotoGP), а само 15 стотни след него бе Андреа Довициозо (Ducati Team), който остана трети. Петицата допълниха Валентино Роси и Кал Кръчлоу. Въпреки контузията си Лоренсо остана 6-и, а най-бързият пилот от категорията CRT отново бе Алекс Еспаргаро за екипа на Power Electronics Aspar – 7-и.

Лоренсо и Педроса, които не стартираха на миналото състезание в Германия заради тежките си контузии, минаха на медицински преглед и бяха допуснати до старт, като Лоренсо бе по-бърз от Дани (11-и). Педроса се оплака от силна болка в лявото си рамо.

На трасето бяха показани червени флагове и сесията бе спряна заради тежкото падане на Блейк Йънг. Американецът стартира с уайлдкард за втори път след Остин за своя тим Attack Performance Racing, но се разби на 5-ия завой. Три минути преди това Карел Абрахам (Cardion AB Motoracing) имаше проблем и спря на завой 3.