Начало Moto News MotoGP: Лоренсо с първата полпозишън за сезон 2013

MotoGP: Лоренсо с първата полпозишън за сезон 2013

53
0

В драматичната квалификация в клас MotoGP в Катар, Хорхе Лоренсо спечели първата полпозишън за новия сезон. Пилотът на Yamaha Factory Racing победи Кал Кръчлоу (Monster Yamaha Tech 3) и Дани Педроса (Repsol Honda Team).

Това бе дебютът на новия квалификационен формат в който първите 12 пилоти си разпределиха местата в 15-минутна надпревара. Като постигна нов рекорд на пистата Лосаил, Лоресо спечели 7-ата си първа позиция на това трасе с време 1:54.714. Кръчлоу направи забележително каране, макар че изостана от времето на испанеца с 2 десети и зае второто място, въпреки че падна на първия завой при последната си обиколка. Дани Педроса имаше разочароващи, поне за него тренировъчни сесии, но в квалификацията намери място на първа редица с трето време, като измести от том Андреа Довициозо  (Ducati Team), който за първи път стартира за италианската марка и изостана с 9 десети. Щефан Брадъл (LCR Honda MotoGP) и 20-годишния пилот на Repsol Honda Марк маркес допълниха втора редица. Двамат бяха пред Валентино Роси, който не успя да се придвижи по-напред от 7-о място със своята Yamaha. До него ще стартират на 3-а редица. На следващите места Алваро Баутиста( GO&FUN Honda Gresini) и Брадли Смит (Tech 3). Последният от тримата новаци н топ 10 е Андреа Яноне (Energy T.I. Pramac Racing), който изпревари звездата на Ducati Ники Хейдън. След американеца е Алекс Еспаргаро (Power Electronics Aspar).