Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Мерцедес подаряват F1 W03 на Шумахер

Мерцедес подаряват F1 W03 на Шумахер

116
0
Михаел Шумахер

Михаел Шумахер ще получи болида си Мерцедес F1 W03 като подарък в края на настоящия сезон. 43-годишният пилот слага край на кариерата си във Формула 1 след последния старт тази година и това е поводът за жеста от страна на тима, пише вестник Билд.

С този автомобил Шумахер спечели полпозишъна за Гран при на Монако през настоящия сезон и взе подиум в Гран при на Европа във Валенсия (трето място).

Седемкратният световен шампион имаше доста трудности през последните три години, след като реши да се състезава отново. До ден-днешен обаче неговите постижения остават недостижими за останалите пилоти – 91 победи (общо 155 подиума), 68 полпозишъна, 77 най-бързи обиколки.