Начало Формула 1 Хаджар „не се чувства готов“ да премине в Ред Бул

Хаджар „не се чувства готов“ да премине в Ред Бул

612
0
Исак Хаджар
Исак Хаджар, снимка: Ред Бул Контент Пуул

Исак Хаджар коментира темата за евентуално повишение в Ред Бул до края на сезона. Френският пилот призна, че „не се чувства готов“ и че това би било „малко стряскащо.“ Той добави, че се чувства много добре в Рейсинг Булс.

Хаджар е един от новобранците през сезон 2025. 20-годишният пилот направи няколко тренировки през последните две кампании и участва в няколко теста. Това му позволи да натрупа малко пробег преди да стане титулярен пилот в F1.

Пилотът на Рейсинг Булс прави много силно впечатление от началото на сезона. В момента той заема девето място в общото подреждане и има спечелени 21 точки- повече от актива на Лиам Лоусън и Юки Цунода взети заедно.

Силното представяне на Хаджар породи въпроса дали той няма да получи повишение да по-късен етап от сезона. До момента Ред Бул така и не успява да намери подходящ съотборник на Макс Верстапен. Тимът от Милтън Кийнс смени Лоусън след само 2 старта и сложи на негово място Цунода. Японецът обаче също изпитва затруднения с RB21 и има само 7 спечелени точки от Сузука насам

По време на вчерашните срещи с медиите Хаджар беше попитан дали ще бъде готов да кара за Ред Бул. Отговорът му беше следния:

„Не бих се чувствал готов. Малко е страшно“, сподели Хаджар. „Записах само девет състезания. По всичко изглежда, че е сложно, особено когато погледнете Юки и Лиъм, които са много качествени пилоти. Не, не съм много готов,  но винаги ще се радвам на поканата, това е сигурно.“

„Аз също съм любопитен. Бих искал да знам какво се случва. Бих искал да опитам и какво е най-високото ниво, все пак Макс е в другия автомобил“, продължи Хаджар. „В същото време просто се наслаждавам много на престоя си във Формула 1 с Рейсинг Булс. Всичко върви добре. Уча много неща за бъдещето и се подготвям за евентуално повикване. Това е всичко“, добави пилотът на Рейсинг Булс.

Запитан дали би се съгласил да кара, ако Ред Бул му се обади, Хаджар отговори така: „Зависи дали ще имам избор.  Щастлив съм там на мястото, където съм, но в същото време, както казах, съм много любопитен. Не съм мислил за това, защото е много малко вероятно да се случи“, заключи пилотът на Рейсинг Булс.

Междувременно Хелмут Марко похвали Хаджар. Според него французинът е „най-впечатляващият новобранец от началото на сезона.“

„Искам да кажа, че за мен Исак Хаджар определено е най-впечатляващият новобранец“, каза Марко по време на участие в предаването The Inside Track.

„Той идва на писта, която не познава и става конкурентен в рамките на три обиколки. Той редовно се класира и в Q3. Това е много естествено. Освен това доказа, че в личността си – чух някои от интервютата му, които бяха наистина забавни – и също така показва много чувство за хумор. Хаджар може да се смее“, добави съветникът на Ред Бул.