Начало Избрани Брембо нападна Льоклер заради изказването, че спирачките са опасни. Хамилтън карал с...

Брембо нападна Льоклер заради изказването, че спирачките са опасни. Хамилтън карал с Карбон Индъстри

„В момента компанията не знае причините за проблемите на Шарл Льоклер и затова смята за преждевременно да вади крайни технически заключения преди наличните данни да бъдат анализирани. В такива случаи трябва да се проучи телеметричната информация с отборните инженери, за да се определи точно произходът на инцидента“, заявиха от Брембо

2074
0
Шарл Льоклер
Шарл Льоклер; снимка: Майкъл Потс

Ситуацията със спирачките на Шарл Льоклер сериозно се нажежи след Гран при на Монако. Пилотът на Ферари от Монте Карло заяви, че автомобилът му е опасен в това си състояние, след като катастрофира и отпадна от домашната си Гран при. Той добави, че след излизането на колата за сигурност три от четирите спирачки спрели да работят.

„Изобщо не проработиха след това. Нищо повече не се получи. Пробвах какво ли не и не стана. Единственото решение бе да не спирам за последния завой. Нямаше как да направя обиколка“, добави Льоклер.

Крайно необичайно след това от Брембо, с които по принцип работят във Ферари, направиха специално изявление.

„Брембо Груп е наистина изненадана от изявленията, направени от Шарл Льоклер след Гран при на Монако. Партньорството между Брембо и Скудерия Ферари продължава повече от 50 години и включва и други марки на групата, включително AP Рейсинг съединители и Олинс амортисьори, което потвърждава силата на дългогодишната ни колаборация“, се казва в изявлението.

„В момента компанията не знае причините за проблемите на Шарл Льоклер и затова смята за преждевременно да вади крайни технически заключения преди наличните данни да бъдат анализирани. В такива случаи трябва да се проучи телеметричната информация с отборните инженери, за да се определи точно произходът на инцидента“, заявиха още от Брембо.

Льоклер каза също така, че от следващото състезание ще използва конфигурацията на съотборника си Люис Хамилтън. Впоследствие се появи информацията, че всъщност седемкратният световен шампион кара със спирачни дискове на Карбон Индъстри

Хамилтън убедил Ферари след предсезонните тестове в Бахрейн да променят това спирачната му система. Всичко останало било на Брембо. Той карал с тези дискове от Гран при на Япония насам. Люис познава компанията и работата ѝ от времето си в Мерцедес.

Льоклер има оплаквания от спирачките периодично още от 2022 г. насам. Нерядко ги споделя по радиото. Бяха припомнени и няколко съобщения на Хамилтън също за спирачките от дебютния му сезон във Ферари през миналата година.