Начало Рали „Субару Импреса” води във временното класиране на второто Суперкар рали “Свети Влас...

„Субару Импреса” води във временното класиране на второто Суперкар рали “Свети Влас 2008”

214
0

Братята Ивайло Илиев и Гален Илиев със „Субару Импреса” водят във временното класиране на второто Суперкар рали “Свети Влас 2008”, организирано от “Диневи Груп”, “Нептун Мотор Спорт” и СБА-Варна. Победителите от миналогодишното издание на ралито убедително водят, следвани от Mercedes 63 AMG и Chrysler Crossfire.

Последната спирка във втория етап от тридневното състезание беше София. Пред хотел „Кемпински Зографски” състезателите бяха посрещнати и поздравени от участничките в конкурса „Мис Плеймейт 2008”. Колоната от 18 суперлуксозни автомобила предизвика небивал интерес пред столичния хотел и събра множество любители на високите скорости. Ден преди това – във Варна, състезателите взеха участие в журито на конкурса „Мис Суперкар рали” в хотел „Мелиа Гранд Ермитаж” в Златни пясъци и единодушно избраха 21-годишната Деси Миткова от Варна.

Четири от общо 18-те стартирали автомобила отпаднаха поради технически причини. Това са Ford Mustang, Ferrari 599 GTB, Mercedes SL 65 и най-мощният автомобил в състезанието – Dodge Viper Henessy. За първото място продължават да се борят Porsche 911 Turbo, Aston Martin DBS, BMW 630 i Coupe, Audi R8, Porsche Carrera 997, Ford Mustang Coupe, Mercedes 63 AMG, Chevrolet Corvette, Dodge SRT8 и др. Един от най-трудните участъци в цялото национално трасе е бил района на Шумен, където повечето автомобили са се объркали. Като цяло ралито протича гладко, без инциденти и всички състезатели се отнасят изключително отговорно и стриктно следят часовите и съдийски контроли.

Днес предстои и последното изпитание за класиране /писта „Дракон” – движение на затворена писта с леви и десни завои с дължина 1300 м /. Победителите в Суперкар рали “Свети Влас 2008” ще бъдат обявени и наградени по време на заключителен коктейл на 7 септември 2008 г. в ресторант “Адмирал” на Марина Диневи – Свети Влас. Те ще получат купи и грамоти. Класирането ще се извърши на базата на получените резултати след сумиране на всички наказателни секунди получени от даден екипаж. При равенство на общия брой наказателни секунди на по-предно място ще се класира екипажът, постигнал по-добри резултати от изпитанията за класиране.