Начало Други 6 титли се решават на планинско Осогово 2016

6 титли се решават на планинско Осогово 2016

43
0

Този уикенд в Кюстендил се решават титлите в планинския шампионат. Това ще стане по трасето на едно от класическите планински изкачвания у нас – Осогово 2016 г. Заявка за участие във финалния кръг са подали 37.

Въпреки че това е последен кръг, нищо не е решено. Знаят се само двама шампиони – Стефан Стоев (АРА Моторспорт) с Хонда Сивик в клас НС3 и Александър Димитров-Пъчката (ЕФКО Рейсинг) със Ситроен Саксо в НС4. В останалите класове, както и в генералното класиране ще е доста напрегнато по трасето с дължина 5 км от с. Богослов до местността Студен Кладенец. От 5 старта досега с 3 победи е Любен Каменов – Българка, Раховец и Шипка-Дамасцена, с 2 е Даниел Живков – Шумен и Благоевград. Каменов има най-много спечелени маншове – по 9 победи в квалификациите и в състезанията, докато Даниел Живков е съответно с 1 и 3. Двамата ще се борят не само за титлата в генералното класиране, но и в класа си. Не са решени шампионите в класовете НС1, НС2, НС5, RC4 и RC5.

Освен споменатите пилоти, в планинско Осогово 2016 г. ще видим Христо Манолов (БАМС) с Мицубиши Лансър Ево 9 в НС1, Любомир Мечков (Джордан Рейсинг) с Мицубиши Лансър Ево 9 и Явор Карастоянов с БМВ М3, двамата в НС1, Юлиян Телийски с Мицубиши Лансър Ево 9 Стефан Георгиев с Форд Ескорт RS, Ивелин Чапанов с Рено Клио и др.

Трасето на Осогово 2016 г. е с дължина 5000 м., стартът е на надморска височина 900 м, а финалът на 1335 м. Разликата във височината е 336 м, наклонът е от 6.07%, с 36 завоя – 19 леви и 17 десни.

Програмата

Събота, 27 август
8:30 – 11:50 ч.: Административна проверка и технически преглед (площад Велбъжд, Кюстендил);

12:00 ч. – Първо заседание на спортните комисари;

12:30 ч. – Официално откриване на Осогово 2016;

13:00 – Брифинг със състезателите;

13:30 ч. – Отвеждане на колоната към сервизния парк;

14:30 ч. – старт на първия от трите тренировъчни манша.
Неделя, 28 август
11:00 ч. – Старт на първия от двата състезателни манша, края на с. Богослов, над Кюстендил;
30 мин. след финала на последния пилот – публикуване на резултатите и награждаванена 500 м след финалната линия.