90
0
Педро Акоста
Педро Акоста, снимка GasGas/ Rob Gray (Polarity Photo)

Педро Акоста не се определя като фаворит за титлата в MotoGP. Пилотът на Tech3 GasGas вярва, че борбата за световния шампионат не е приоритет за него и мисли състезание за състезание.

Акоста пристигна в MotoGP с огромни очаквания. 19-годишният испанец спечели по изключително доминиращ начин в класовете Moto3 и Moto2. Затова много анализатори вярваха, че той може да повтори подвига на Марк Маркес и да се бори за победи и титли още в новобранската си кампания в MotoGP

Състезателят на Tech3 GasGas финишира девети в първия старт за 2024 г. в Катар. После той направи огромен скок напред в Портимао. Акоста се бореше със световни шампиони като Марк Маркес и Франческо Баная и в крайна сметка финишира трети. По този начин той се качи на подиума в едва втория си старт при кралете.

Миналия уикенд Акоста продължи с много силното си представяне. Младият испанец потегли от първа редица на пистата в Остин и финишира трети в спринта. В основното състезание той водеше в продължение на няколко тура, преди да бъде изпреварен от Маверик Винялес. В крайна сметка Акоста финишира втори и добави още един подиум на сметката си.

Акоста не се оставя да бъде обременен от очакванията към него. Той настоя, че в момента не се фокусира върху борбата за титлата в MotoGP.

„Нека започнем да мислим [за следващия кръг] в Херес, а не за шампионата. Всички хора, които говорят наоколо, оказват само повече натиск“, сподели Акоста. „Намираме се в прекрасен момент с мотора, с отбора и с Pierer Mobility.“

„Нека се насладим на този момент. Стискаме палци със сигурност да успеем да се преборим за шампионата. Сезонът е дълъг, но сега това не е приоритет за мен.“

Акоста бе попитан дали е можел да настигне Винялес в края на състезанието. Той обаче призна, че сънародникът му е в друга лига в сравнение с останалите пилоти в състезанието

„Никой на този свят не може да го настигне. Трябваше само да видите темпото му. Също така, когато го видях темпото от спринта в събота, [той] беше на друг планета.“

„Беше трудно. Опитах се, когато [той] ме изпревари и да го блокирам. Но той беше наистина добър. Също така се борих с него доста упорито. Когато той ме задмина, се опитах да натисна по-силно спирачките в 12-и завой и беше невъзможно. Това просто не беше моят ден“, завърши Педро Акоста.

Благодарение на силните си резултати, Акоста заема четвъртото място във временното класиране. Испанецът изостава с 26 точки от лидера Хорхе Мартин. Същевременно неговият съотборник Аугусто Фернандес заема 17-то място в подреждането и има поне 7 пъти по-малък актив от този на Акоста.