Начало Картинг Александър Цветанов и Асен Здравков с победи във втория кръг на Картинг...

Александър Цветанов и Асен Здравков с победи във втория кръг на Картинг Клуб Плевен

245
0

Александър Цветанов и Асен Здравков спечелиха втория кръг от шампионата на Картинг Клуб Плевен – Мир и Дружба – Възраждането, в съответно класовете KZ и Formula (без скорости). В надпреварите участваха общо 19 пилоти в двата класа при много добра организация.

Цветанов спечели двете състезания в KZ. В първото от полпозишън потегли Юлиан Серафимов, но Цветанов стартира по-добре от втора позиция и поведе. До финала двамата се движеха един след друг, като Юлиан не успя да го изпревари. Трети завърши Николай Каменов.

Във второто Цветанов потегли първи, но направи фаулстарт, за което бе наказан с 5 секунди. Още в първата обиколка обаче над пистата заваля проливен дъжд. Цветанов, Юлиан и Светослав Петков обаче бяха потеглили с гуми за мокро и се откъснаха напред. Цветанов натрупа голям аванс пред Серафимов и въпреки санкцията си, спечели манша. Петков завърши 3-и.

В клас Formula Асен Здравков завърши 2-и в първия манш и 1-и във втория, с което си осигури и крайния успех. Втори остана Алекс Златанов с 4-о и 2-о място. Ивелин Конов, който спечели първия манш, остана 3-и в общото класиране, тъй като във втория скъса верига и бе класиран едва 9-и. А до този момент се движеше на 2-а позиция и можеше да спечели кръга за класа.