Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Алонсо номер 1 според шефовете на отборите

Алонсо номер 1 според шефовете на отборите

45
0
Бразилия,подиум,Фернандо Алонсо

Въпреки загубената титла при пилотите в последното състезание, Фернандо Алонсо спечели гласовете на тим шефовете в класацията за най-добър пилот за годината. Тази анкета се провежда ежегодно от Аутоспорт. В нея испанецът печели със сериозна преднина, събирайки 269 точки. Втори е трикратният световен шампион Себастиян Фетел, чийто точки са 198. Осем от дванадесетте шефове са предпочели пилота на Ферари.

Класирането се провежда от пет години насам, Алонсо печели за втори път, като през 2010 г. ситуацията се повтори – испанецът загуби титлата в последното състезание, но бе избран за номер едно от шефовете.

Въпреки неприятните отпадания заради технически проблеми на Люис Хамилтън, англичанинът е на трето място в анкетата, следван от Кими Райконен.

Оценяването на пилотите е станало според актуалната точкова система във Формула 1 (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1).