Начало MotoGP Априлия вече има сериозен спонсор в MotoGP

Априлия вече има сериозен спонсор в MotoGP

70
0
Априлия и Монстър Енерджи
снимка: Априлия

Априлия вече има сериозен спонсор в MotoGP. Италианският производител подписа с Монстър Енерджи. Договорът с компанията за енергийни напитки е многогодишен. От 2027 г. Монстър ще бъде титулярен спонсор на заводския екип.

Априлия и Монстър Енерджи обявиха ново, многогодишно партньорство. Считано от Гран при на Италия, двете компании ще вървят ръка за ръка в MotoGP. Споразумението представлява важна стратегическа стъпка за производителя от Ноале. То бележи по-нататъшно укрепване на сътрудничеството през 2027 г., когато Монстър Енерджи поеме и ролята на титулен спонсор на отбора.

Сътрудничеството между Априлия и Monster Energy ще бъде подчертано от присъствието на емблематичното лого с трите нокти върху заводски мотоциклети RS-GP. То ще бъде и върху екипировката на пилотите и върху ключовите активи на отбора

Присъединяването на глобален партньор като Монстър Енерджи към отбора представлява поредно потвърждение на силата и амбицията на спортния проект на Априлия. В момент на силен растеж, в който отборът е един от ключовите участници MotoGP, това партньорство допринася за по-нататъшното укрепване на спортния и технологичния им път.

Това партньорство идва в идеалния момент за Априлия През последните години производителят от Ноале отбеляза стабилен растеж в най-високия клас. Ппрез 2025 г. се утвърди като европейският производител с най-много победи в историята на Световния шампионат по мотоциклетизъм на ФИМ.

През 2025 г. Априлия постигна най-много победи в един сезон до момента. Марката трето място в шампионата при пилотите с Марко Безеки и беше втора в шампионата при производителите. Тази тенденция се потвърди още веднъж през сезон 2026. Априлия спечели първите три надпревари, завърши на подиума в първите пет състезания. Във Франция Априлия постигна първото си историческо триумфално заемане на всички места на подиума. В момента Априлия в момента води и в класирането при пилотите, заемайки първото и второто място и е начело в класирането при производителите и отборите.

„Изключително се радваме да обявим това партньорство с глобална компания като Монстър Енерджи. Тя ще бъде до нас през 2026 г. като главен спонсор и ще поеме ролята на титулен спонсор през 2027 г. Това споразумение представлява важен етап за Априлия Рейсинг и върхов момент в нашия път към успеха“, сподели Масимо Ривола.

„Поради тази причина сме особено горди от това сътрудничество, което ще допринесе за по-нататъшното укрепване на амбициите на нашия проект. Бих искал да благодаря на Monster Energy за доверието, което ни оказаха. Ще направим всичко възможно, за да се уверим, че то ще се отплати, докато започваме заедно тази нова глава“, добави главният изпълнителен директор на Априлия.

Слуховете за партньорство между Априлия и Монстър Енерджи се появиха по време на уикенда в Барселона. Тогава беше съобщено, че двете страни ще обявят сделката в Муджело. Така Априлия ще има титулярен спонсор за първи път откакто участва в модерната ера на MotoGP

„Партньорството с Априлия бележи вълнуваща крачка напред за Monster Energy в MotoGP. Отборът се утвърди като една от най-конкурентните и прогресивни сили в шампионата. Ние с нетърпение очакваме да бъдем част от това пътуване, докато то продължава да се развива“, каза Мич Ковингтън.

„MotoGP представлява върха в състезанията с двуколесни мотоциклети и остава ключова платформа за Монстър Енерджи за свързване с феновете по целия свят. Заедно с Априлия ние сме ангажирани да засилим тази връзка и да допринесем за продължаващия растеж и динамика на спорта“, добави директорът в отдел „Спортен маркетинг“ на компанията.

Монстър Енерджи вече има сериозно присъствие в MotoGP. Компанията за енергийни напитки е титулярен спонсор на Ямаха и основен на Дукати. Освен това Монстър спонсорира редица пилоти, включително Марко Безеки, Франческо Баная, Фабио Ди Джанантонио и др.

 

Вижте тази публикация в Instagram.

 

Публикация, споделена от Aprilia (@aprilia)