ГП на САЩ след:
Последно състезание: Япония

БФАС награди шампионите за миналия сезон

29.01.2016 | Асен Стоянов, снимки Lap.bg и автора | коментара

Българската федерация по автомобилен спорт (БФАС) награди официално днес призьорите в различните дисциплини у нас за изминалата 2015 г. Церемонията се проведе в България Мол в София. Тримата най-добри във всеки един клас на моторспортните надпревари получи купа.

Трофеите бяха връчвани от президента на централата Владимир Илиев, заместник-министъра на спорта Асен Марков, председателя на СБА Емил Панчев. рали легендата Илия Чубриков и други известни деятели на автомобилния спорт у нас.

Специални награди получиха и пилотите, отличили се със силни участия на международната сцена (на първата снимка). Сред тях бяха европейската шампионка при жените на рали Екатерина Стратиева, вицешампионът в в сериите Nova Race и GT4 Павел Лефтеров и призьорите от Световния еко рали шампионат - Калин Дедиков/Георги Павлов. 

Предстои да бъде обявен и пълният календар за тази година в различните дисциплини. 

Ето и всички, които получиха награди:

 

Рали: 

Крайно генерално класиране:

 

1 – Георги Василев/Стефан Добрев
2 – Христо Атанасов/Марин Иванов
3 – Игнат Исаев/Милен Илиев

 

Рали 2WD:

1 – Христо Атанасов/Марин Иванов
2 – Дилян Станков/Младен Карчев
3 – Боян Безус/Димо Бозуков

 

RC2:

1 – Георги Василев/Стефан Добрев
2 – Марко Стойчев/Йордан Батаклиев
3 – Пламен Стайков/Рафи Кадир

 

RC3:

1 – Христо Атанасов/Марин Иванов
2 – Здравко Минев/Давид Кварцхелия-Давидоне
3 – Борис Григоров/Ангел Башкехайов

 

RC4:

1 – Боян Безус/Димо Бозуков
2 – Николай Кортелов/Наско Цонев
3 – Дилян Станков/Младен Карчев

 

RC5:    
1 – Владимир Сиврийски/Янаки Янакиев
2 – Васил Димитров/Емил Димитров
3 – Стефан Желязков/Иван Турлаков

 

Отборно Класиране:

1 – АСК Боила Автомотор Спорт

2 – АСК Дианел Рейсинг

3 – АСК Октан Рали Тийм

 

Планинско Изкачване:

 

Генерално класиране

1 – Любен Каменов

2 – Пламен Стайков

3 – Любомир Мечков

 

НС2:

1 – Любомир Мечков    
2 – Стефан Георгиев    
3 – Ивелин Йотков    

 

НС3:    
1 – Ивелин Чапанов    
2 – Стефан Стоев    
3 – Димитър Кондев    

 

НС4:    
1 – Йордан Тодоров    
2 – Александър Димитров    
3 – Тодор Василев    

 

НС5:    
1 – Тодор Атанасов    
2 – Живко Живков    
3 – Христо Анев    

 

RC4:    
1 – Димитър Божилов    
2 – Георги Кузев    
3 – Александър Павлов    

 

RC5:    
1 – Александър Димитров    
2 – Диана Стоянова    
3 – Георги Митев    

 

Отборно Класиране:    
1 – АСК „Джордан рейсинг“    
2 – АСК „Ефко Рейсинг“    
3 – АСК „БМВ клуб България“    

 

Затворен маршрут:

 

Годишно крайно класиране „Затворен маршрут“

Серия „Спорт“:    
1 – Слави Рупчев    
2 – Огнян Патенов    
3 – Димитър Пенчев    

 

Серия „Туринг“    
1 – Ангел Григорчев    
2 – Станислав Паришков    
3 – Божидар Георгиев    

 

Серия „Макси“    
1 – Пламен Камбуров    
2 – Константин Маршавелов    
3 – Илия Царски    

 

Отборно класиране:    
1 – АСК Дианел Рейсинг    
2 – АСК Ефко Рейсинг    
3 – АСК Автоцар Рали Сервиз    

 

Рали крос:

 

Дивизия 1 – до 1600    
1 – Ивайло Йончев    
2 – Николай Янев    
3 – Симеон Велев    

 

Дивизия 2 – до 2000    
1 – Владимир Димитров    
2 – Радослав Иванов    
3 – Владимир Кръстев    

 

Дивизия 3 – до 2000 4Х4    
1 – Емил Минчев    
2 – Иван Иванов    
3 – Стойно Георгиев    

 

Дивизия Супер – над 2000 4Х4    
1 – Румен Киров    
2 – Иван Живков    
3 – Светослав Манастирски    

 

Отборно Класиране:    
1 – АСК Старт – Н – Криводол    
2 – АМК Ботевград    
3 – АСК Монтана Рейсинг    

 

Авто крос:

 

Дивизия 1 – Бъги до 1600:    
1 – Георги Кърджиев    
2 – Димитър Калев    
3 – Тихомир Трънков    

 

Дивизия 2 – Супер Бъги над 1600
1 – Петко Илиев    
2 – Петър Галев    
3 – Андрей Колев    

 

Отборно Класиране:    
1 – АСК Тони старт    
2 – АСК София град    
3 – АСК Инфомик Транс    

 

Оф-роуд:

 

Класиране Т1:

1 – Милен Милев/Десислав цветанов
2 – Димитър Ничев/Гергана Калинова
3 – Петър Минчев/Пламен Николов

 

Класиране Т2    
1 – Ивелин Иванов/Петко Петков

 

Класиране Т3    
1 – Николай Гочев/Димитър Боевски

 

Гимкхана:

Генерално Класиране Жени:    

1 – Мануела Костадинова    
2 – Мая Русанова    
3 – Теодора Иванова    

 

Генерално Класиране – Мъже:    
1 – Николай Георгиев    
2 – Емил Саралиев    
3 – Йордан Йорданов    

 

Отборно Класиране:    
1 – АСК Хоби Кар    
2 – АСК Вромос    
3 – АСК Булбет    

 

Тайм Атак:

Генерално красиране:    
1 – Ангел Григорчев    
2 – Деян Пешев    
3 – Иван Влъчков    

 

Клас Р:    
1 – Венцислав Станев    
2 – Максим Маковей    
3 – Атанас Пилуков    

 

Клас М1:    
1 – Симеон Симеонов    
2 – Борис Масларски    
3 – Йордан Славчев    

 

Клас М2:    
1 – Ангел Григорчев    
2 – Деян Пешев    
3 – Борислав Петров    

 

Клас М3    
1 – Явор Карастоянов    
2 – Момчил Великов    
3 – Иван Топалов    

 

Клас S1:    
1 – Йордан Славчев    
2 – Йово Станчев    
3 – Димитър Минчев    

 

Клас S2:    
1 – Александър Димитров    
2 – Илиан Петров    
3 – Васил Деспотов    

 

Клас S3:    
1 – Борислав Попов    
2 – Павел Йовев    
3 – Кристиан Иванов    

 

Драг

 

Клас Стрийт – FWD:    
1 – Теодор Айнаджиев    
2 – Иван Митев    
3 – Боян Панев    

 

Клас Стрийт – RWD:    
1 – Николай Баев    
2 – Нико Тотин    
3 – Иван Иванов    

 

Клас Стрийт – Дизел:    
1 – Петьо Николов    
2 – Адриян Милков    
3 – Методи Карабойчев    

 

Клас Стрийт – 500+    
1 – Димитър Близнашки    
2 – Георги Дончев    
3 – Даниел Желев    

 

Клас Стрийт – Свободен    
1 – Константин Динев    
2 – Асен Сарафиев    
3 – Николай Колев    

 

Клас „Профи – А“    
1 – Анатоли Тодоров    
2 – Лозан Тотев    
3 – Митко Димитров    

 

Клас „Профи – Б“    
1 – Емануил Драгоманов    
2 – Димитър Захариев    
3 – Кирил Велков    

 

Клас „Профи – ѓ    
1 – Мартин Николов    
2 – Константин Динев    
3 – Асен Сарафиев    

 

Ендуранс:

 

Туристически до 2 л.    
1 – Йордан Славчев/Александър Димитров
2 – Александър Христов/Лукан Мишев
3 – Костадин Костадинов/Марио Динолов

 

Туристически над 2 л.    
1 – Румен Папазов    
2 – Станимир Стоянов/Здравко Маринов
3 – Асен Иванов    
3 – Николай Димитров    

 

Състезателни до 2 л.    
1 – Тодор Дунев/Илиан Димитров
2 – Дочо Цвятков    
3 – Владислав Михайлов    

 

Състезателни над 2 л.    
1 – Юлиян Телийски    
2 – Асен Захариев/Иван Стоянов
3 – Момчил Великов    

 

Ендуранс Спринт  

 
Туристически до 2 л.    
1 – Йордан Славчев/Александър Димитров
2 – Александър Христов/Лукан Мишев
3 – Александър Димитров    

 

Туристически над 2 л.    
1 – Николай Димитров    
2 – Румен Папазов    
3 – Асен Иванов    

 

Състезателни до 2 л.

1 – Дочо Цвятков/Линда Багерова
2 – Тодор Дунев

3 – Владислав Михайлов

 

Състезателни над 2 л.    
1 – Юлиан Телийски    
2 – Стериан Фолев    
3 – Владислав Великов/Добромир Луканов

 

Ендуранс:

Туристически до 2 л.

1 – Йордан Славчев/Александър Димитров
2 – Костадин Костадинов/Марио Динолов
3 – Крум Георгиев, Огнян Каменов/Добромир Теодосиев, Християн Ангелов

 

Състезателни до 2 л.

1 – Дочо Цвятков/Линда Багерова
2 – Илиан Димитров, Горан Ангелов/Михаил Ангелов
3 – Васил Стоянов/Методи Стоянов

Препоръчваме ви:
Тагове:

Вашите коментари

Напиши коментар

Правила за писане на коментари

Горещи Оферти