Начало Moto News Чой падна на Льо Ман, но тимът му продължава състезанието

Чой падна на Льо Ман, но тимът му продължава състезанието

47
0

Мартин Чой падна по време на мотоциклетното състезание 24-те часа на Льо Ман. Пилотът на EKO BMW Motorrad Racing Team изпусна мотора си в първия десен завой на пистата. Българинът се размина без контузии. Той започна стинта си от 18-ото място в класа си и стигна до 10-ото в първите 90 минути, но тогава стана катастрофата.

Моторът му беше качен в техническия микробус, който го закара до бокса. Преди това имаше проблеми със самото качване. Механиците си свършиха работата бързо – за около 20 минути, въпреки че моторът беше в тежко състояние. След това той се върна на пистата.

След 16 часа екипът на Чой, за който карат още Карол Ханика, който замени в последния момент Михал Фила, и Юлиан Майер от Австрия, заема 35-о място в общото класиране и 16-о в своя клас EWC.

За 16-те часа те направиха 503 обиколки. Водач е тимът на YART – YAMAHA с 570 тура, следван от GMT94 YAMAHA на 31 сек. От надпреварата вече отпаднаха 20 от стартиралите 59 екипажа.