Начало Formula E News Денис записа убедителен успех във втория старт в Рим и се доближава...

Денис записа убедителен успех във втория старт в Рим и се доближава до титлата

134
0
Джейк Денис
Джейк Денис, снимка Формула Е

Джейк Денис триумфира във втория старт в Рим. Пилотът на Андрети потегли от полпозишън и водеше във всяка една обиколка на уличната писта в италианската столица. Втори завърши Норман Нато от тима на Нисан, а трети бе Сам Бърд (Ягуар Рейсинг). С днешния си успех Денис се доближава до спечелването на световната титла във Формула Е.

Рим прие 13-тия и 14-тия кръг за тазгодишния сезон във Формула Е. Състезанията се проведоха на улична писта с дължина 3.385 км и преминаваща през квартата „EUR“. Денис спечели и квалификацията за днешния старт. Пилотът на Андрети добави още три точки към актива си. До него на първа редица се нареди Касиди.

Денис имаше най-добра стартова реакция и повече след изгасването на червените светофари в Рим. Британецът бе следван от Касиди, Нато, Еванс, Бърд, Тиктъм, Гюнтер, Мортара, Буеми и Да Коща

Денис запази първото място след началото на втората обиколка в днешния старт в Рим. Зад него имаше инцидент, в който участваха Мич Еванс (Ягуар Рейсинг) и Ник Касиди (Енвижън Рейсинг). Победителят от вчерашния старт допусна грешка при спирането и удари своя съперник и сънародник. В резултат на това двамата получиха поражения по своите автомобили. Денис успя да се измъкне невредим от тази ситуация. По-назад имаше още няколко контакта. Разбира се, инцидентът предизвика появата на кола за сигурност.

Състезанието в Рим бе рестартирано в петия тур. Денис остана начело, следван от Бърд и Нато. Пилотът на Ягуар изпревари своя съперник от Нисан. Същевременно Еванс мина през бокса за смяна на предно крило и гуми, докато Касиди продължи участието си, макар и с поражения по своя болид.

Еванс приключи участието си в днешния старт в Рим в деветата обиколка. По този начин бе прекъсната серията на новозеландеца на уличното трасе в Италия. Отпред Денис водеше пред Бърд, Нато, Тиктъм, Буеми, Мортара, Гюнтер, Лотерер, Верлайн и Вандоорн.

Денис запази водачеството след като използва и двата си атакуващи режима. Зад него Бърд загуби позиция спрямо Нато. Британецът направи няколко неуспешни опита за изпреварване. Междувременно Лукас ди Граси (Махиндра Рейсинг) отпадна след като контакт с Паскал Верлайн (Порше) го прати в стената. Това предизвика поява на жълти флагове. Малко след това отпадна и съотборникът на Ди Граси Роберто Мери.

До края на днешния старт в Рим не настъпиха сериозни размествания в челото. По този начин Денис записа втори успех от началото на сезон 2022-23 във Формула Е и общо пети в кариерата си. Британецът добави още една точка към активна си благодарение на факта, че записа най-бързата обиколка.

Втори и трети в днешното състезание в Рим финишираха Нато и Бърд. Четвърти и пети бяха Едоардо Мортара (Мазерати MSG) и Себастиен Буеми (Енвижън Рейсинг). Топ 10 допълниха Максимилиан Гюнтер (Мазерати MSG), Паскал Верлайн с Порше, Щофел Вандоорн (DS Пенске), Дан Тикъм (NIO 333 Racing) и Нико Мюлер (ABT Cupra FE Team).