Начало Formula E News Eванс спечели изпълненото с катастрофи състезание по улиците на Рим

Eванс спечели изпълненото с катастрофи състезание по улиците на Рим

522
0
Мич Еванс
Мич Еванс, снимка Формула Е

Мич Еванс спечели първото състезание по улиците на Рим. Пилотът на Ягуар Рейсинг записа трети успех от началото на настоящата кампания във Формула Е и общо четвърта в италианската столица. Втори и трети завършиха Ник Касиди (Енвижън Рейсинг) и Максимилиан Гюнтер (Мазерати MSG).

Рим приема 13-тия и 14-тия кръг за тазгодишния сезон във Формула Е. Състезанията се провеждат на улична писта с дължина 3.385 км и преминаваща през квартата „EUR“. Трасето в Рим приема стартове от 2018 г. до момента, като през 2021 г. то бе удължено

Драмите в Рим започнаха още в квалификацията. Тогава Джейк Хюз претърпя катастрофа. Пилотът на Макларън не взе участие в днешната надпревара заради невъзможността на механиците да поправят навреме неговия болид. Същевременно сесията бе спечелена от Еванс.

Бърд имаше най-добра стартова реакция след изгасването на червените светофари в Рим. Британецът изпревари Еванс и търси първи успех за настоящата кампания. Трети бе Фенестрас, следван от Буеми, Раст, Денис, Мортара, Гюнтер и Верлайн.

Верлайн влезе в бокса в края на първата обиколка. Състезателят на Порше имаше контакт с друг болид, след който счупи предното си крило. Верлайн се върна на последно място след непланирания питстоп. Отпред Бърд водеше пред Еванс, Фенестрас, Раст и Денис.

В шестия тур Андре Лотерер (Андрети Аутоспорт) отпадна след удар в стената на завой №7. Това предизвика поява на кола за сигурност по улиците на Рим.

В деветата обиколка имаше верижна катастрофа. Първо Сам Бърд (Ягуар Рейсинг) се удари в стената след като загуби контрола над своя болид. Британецът бе ударен от Себастиен Буеми (Енвижън Рейсинг) и Едоардо Мортара (Мазерати MSG). В катастрофата участваха още Лукас ди Граси (Махинда Рейсинг) Робин Фрайнс (Abt Cupra FE Team) и Антонио Феликс да Коща от тима на Порше.

Състезанието в Рим бе рестартирано след малко повече от половин час. През това време маршалите отстраниха автомобилите и отломките по трасето. Рейс контролът потвърди, че 14 болида ще продължат участието си в надпреварата.

в 15-тия тур Денис изпревари Фенестрас и зае първото място. Малко по-рано от състезанието отпадна и втория Макларън на Рене Раст. Еванс също се движеше близо до водещите двама.

Еванс поведе 5 тура преди края на днешния старт №1 в Рим. Новозеландецът запази първото място и записа трети пореден и общо четвърти успех на уличната писта в столицата на Италия. Втори и трети останаха Касиди и Гюнтер. Най-бързата обиколка бе записана също от Еванс.

Четвърти и пети завършиха Джейкс Денис (Андрети Аутоспорт) и Жан-Ерик Верн (DS Пенске). Място в челната десетка намериха още Нико Мюлер (Abt Cupra FE Team), Паскал Верлайн (Порше), Норман Нато (Нисан), Серхио Сете Камара (NIO 333 Racing) и Саша Фенестрас с Нисан.