Начало Рали Desafio Ruta 40: Якопини спечели втория етап, Ал-Атия остава на върха

Desafio Ruta 40: Якопини спечели втория етап, Ал-Атия остава на върха

88
0
Хуан Крус Якопини
Хуан Крус Якопини, снимка A.S.O/DPPI/J.Delfosse

Хуан Крус Якопини спечели втория етап от тазгодишното издание на Desafio Ruta 40. Пилотът на Overdrive Тойота измина 339-килоемтровият участък от Ла Риоха до Белен за 3 часа, 35 мин. и 12 сек. Втори на 10 мин. и 27 сек. финишира Матиас Екстрьом (South Racing Can-Am). Трети остана Насер Ал-Атия. Състезателят на Тойота бе с разлика от 10:42 мин. спрямо Якопини.

Desafio Ruta 40 е предпоследен четвърти кръг за сезон 2023 в световния рали рейд шампионат на ФИА (W2RC). Състезанието се провежда на територията на Аржентина. Снощи пилотите в отделните класове изминаха първия специален етап. Той бе с дължина от 339 състезателни километра и бе от Ла Риоха до Белен

Якопини водеше оспорвана борба с Ал-Атия и Халперн. Аржентинецът успя да задържи първото място в най-важната част от днешния втори етап от Desafio Ruta 40. По този начин Якопини записа първи етапен успех в световния рали рейд шампионат. Втори и трети останаха Екстрьом и Ал-Атия. Шведът показа отлична скорост със своето Бъги. Това е трети старт за него с тима на South Racing Can-Am. В Дакар Екстрьом караше за заводския отбор на Ауди.

Четвърти и пети във втория етап на Desafio Ruta 40 завършиха Николас Кавилиасо (Wevers Sport) и Мичел Гътри (Red Bull Off Road Team USA). Шестото място бе заето от италианецът и съотборник на Якопини Юджеино Амос. Топ 9 в категорията на автомобилите допълват Сет Кинтеро (Red Bull Off Road Tema), Давид Жиле (South Racing Can-Am) i Кристина Гутиерес (Red Bull Can-Am). В общото класиране на Desafio Ruta 40 Ал-Атия има крехък аванс спрямо Якопини. Гътри е трети. Язид Ал-Раджи (Overdrive Тойота) леко поизостана заради проблеми.

При моторите успехът отново бе за Тоша Шарейна с Хонда. Испанецът записа втора поредна етапна победа от началото на Desafio Ruta 40. Втори и трети се класираха Лусиано Бенавидес (Хускварна) и Рики Брабек също с Хонда.

Четвърти и пети завършиха Рос Бранч (Hero) и Хосе Игнасио Корнехо с Хонда. Място в топ 10 намериха още пилоти като Сам Съндърланд (GasGas), Пабло Кентания (Хонда), Себастиан Бюлер (Hero) и Брадли Кокс (КТМ). В общото подреждане Бенавидес води пред Ван Беверен и Бранч. Шарейна не участва в генералното класиране.