Начало Рали Ал-Атия спечели първия етап на Desafio Ruta 40

Ал-Атия спечели първия етап на Desafio Ruta 40

116
0
Насер Ал-Атия
Насер Ал-Атия, снимка A.S.O/DPPI/RallyZone

Насер Ал-Атия спечели първия етап на Desafio Ruta 40. Пилотът на Тойота измина 333-километровата отсечка около Ла Риоха за 2 часа, 57 мин. и 31 сек. Втори на минута и шест секунди финишира Язид Ал-Раджи (Overdrive Тойота). Трети остана Себастиан Халперн. Състезателят на Мини изостана с повече от 4 мин. от времето на Ал-Атия.

Desafiro Ruta 40 е предпоследен четвърти кръг за сезон 2023 в световния рали рейд шампионат на ФИА (W2RC). Състезанието се провежда на територията на Аржентина. Снощи пилотите в отделните класове изминаха първия специален етап. Той бе с дължина от 333 състезателни километра и премина покрай град Ла Риоха

Ал-Атия спечели етап №1 от тазгодишното издание на Desafio Ruta 40. Катарецът беше най-бърз и в краткия пролог, който бе с дължина от 9 км и отново бе около Ла Риоха. Ал-Атия е фаворит и за спечелването четвъртия кръг за сезон 2023 в W2RC. Преди това той триумфира в рали Дакар, както и в Sonora Rally.

Ал-Атия водеше оспорвана битка с Ал-Раджи. Саудитецът спечели Abu Dhabi Desert Challenge и е един от претендентите за титлата. В крайна сметка Ал-Атия спечели етапа и поведе. Втори и трети останаха Ал-Раджи и Халперн. Четвърти финишира Хуан Крус Якопини (Overdrive Тойота), следван от Мичел Гътри (Red Bull Off Road Team USA), Франсиско Лопес (Red Bull Can-Am Factory Racing) и Сет Кинтеро (Red Bull Off Road Team USA). Топ 10 допълниха Матиас Екстрьом (South Racing Can-Am), Юджеино Амос (Overdrive Тойота) и Кристина Гутиерес (Red Bull Can-Am Factory Racing). Себастиен Льоб (Бахрейн Рейд Екстрийм) не се включи в Desafio Ruta 40.

При моторите най-доброто време в първия етап на Desafio Ruta 40 записа Тоша Шарейна с Хонда. Втори и трети финишираха Лусиано Бенавидес (Хускварна) и Адриан Ван Беверен с Хонда. Четвърти и пети се класираха Тоби Прайс (КТМ) и Рос Бранч (Hero). Място в челната десетка намериха още Хосе Игнасио Корнехо (Хонда), Себастиан Бухлер (Hero), Пабло Кентания с Хонда, Майкъл Дохърти (КТМ) и Рики Брабек с Хонда.

Днес предстои втория етан на Desafio Ruta 40. Той е с дължина от 339 състезателни километра и е от Ла Риоха до Белен.