Начало Рали Христо Манолов печели Мемориал Валери Великов

Христо Манолов печели Мемориал Валери Великов

101
0

Шуменският пилот Христо Манолов (Боила) с Мицубиши Лансер Ево 9 е първият победител в новия планински шампионат. Той триумфира в домашното си състезание Мемориал Валери Великов. На поздиума му асистираха Юлиян Телийски (Дунев Рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево 9 и Георги Василев (Дианел рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево 9.

Христо бе безапелационен и в тритте манша, като в първите два постигна равно време 1:48,28, а в третия 1:48,08. Така той събра от трите изкачвания общо време 5:24,64. Телийски финишира на 11,98 сек. и спечели първото място в клас НС2, а Георги Василев бе на 21:24 сек. и втори в класа. Той водеше битка с друг рали пилот – Мартин Сурилов (Стари столици) с Мицубиши Лансер Ево 9. Пети стана Петко Манолов (Проспийд) със Субару Импреза.

На 6-о място и първи в клас НС3 се класира шампионът за миналата година – Стефан Стоев (Ара моторспорт) с Хонда Сивик, който пък водеше битка с Ивелин Чапанов (Плевен рейсинг) с Рено Клио. Първи в НС4 бе Йордан Тодоров – Джордана (Джордан рейсинг) със Ситроен Саксо. Победата в НС5 взе Павел Шенков (Вромос Жакен) с ВАЗ 2107.

Първи в RC3 стана Росен Русев (Стари столици) с Хонда Сивик. В RC4 битката бе много оспорвана и я спечели Христо Атанасов (Бултранс) със Ситрон С2, следван от шампиона Димитър Божилов (Рангелв моторспорт) със Ситроен Саксо и Динко Иванов (Стара Загора моторспорт) със Ситроен С2 R2. Павлин Русев (Булсим) със Ситроен Саксо стана първи в клас RC4.

В отборното класиране първи стана отборът на Джордан Рейсинг – Йордан Тодоров и Александър Димитров – Пъчката.