Начало Moto News Иван Петров с титла в италианския шампионат по мотокрос

Иван Петров с титла в италианския шампионат по мотокрос

153
0

Нашият пилот Иван Петров (Marchetti racing team) с КТМ, постигна исторически успех за българския и италианския мотокрос, след като спечели състезанието oт третия (последен) кръг на италианския шампионат Internazionali D’Italia Motocross и завърши на първо място в крайното класиране на надпреварата в клас МХ125 .

През днешния ден температурите на трасето  Отобиано, в региона на Павия бяха под нулата, което направи трасето изключително тежко. Иван завърши на 8-мо място в квалификацията, а в първия състезателен манш зае 4-а позиция. Във втория манш обаче момчето от Монтана, отказа конкурентите още в началните метри. От старта до финала Петров поддържаше преднина от 10 секунди пред съперниците си. По този начин Иван събра 1240 точки в генералното класиране в шампионата, докато основният му конкурент Четнишки (Полша) остана с 840.

С невероятния си успех Петров стана първият българин в историята печелил някога титла в италианския шампионат.