Начало Други Индикар: Нюгардън записа дубъл в Айова

128
0
Джоузеф Нюгардън
Джоузеф Нюгардън, снимка Индикар

Джоузеф Нюгардън записа дубъл в Айова. Пилотът на Пенске спечели и втория старт на овалното трасе и добави още един успех към сметката си. Втори завърши неговият съотборник и действащ шампион Уил Пауър. Трети остана лидерът във временното класиране Алекс Палу (Чип Ганаси Рейсинг).

Айова прие 11-тия и 12-тия кръг от тазгодишната кампания в Индикар. Състезанията се проведоха на овална писта с дължина 1.408 км и разположена до град Нютон. Първият старт бе спечелен от Нюгардън. Снощи пък се проведе вторият на пистата „Айова Спийдуей“. Времето преди началото на старт №2 беше сухо, слънчево и без вероятност за валежи.

Пауър отново поведе след летящия старт в Айова. Австралиецът бе следван от Маклоклън, Малукас, Карпентър, Ериксон и О’Уорд. Междувременно специален гост на състезанието бе поп звездата Ед Шийрън.

Водещата група започна да застигна изоставащите автомобил в 15-тата обиколка от втория старт на Айова Спийдуей. Пауър остана начело, следван от Маклоклън, Ериксон, Малукас, Нюгардън, О’Уорд, Диксън и Карпентър. Малко по-назад се движеха Палу, Херта и Грожан

В следващите обиколки имаше няколко смени на водачеството между водещите пилоти. Най-оспорваната битка се водеше между Пауър, Нюгардън и Палу. Тримата отвориха известна разлика спрямо останалите. В 85-тия тур на пистата бяха развети жълти флагове заради инцидент с Агустин Канапино (Juncos Hollinger Racing). Новобранецът загуби контрола над своя автомобил и се удари в стената.

Състезанието в Айова бе рестартирано в обиколка 107. Нюгардън поведе колоната, плътно следван от Маклоклън, Диксън, О’Уорд, Ериксон, Пауър, Къркууд, Малукас, Херта, Грожан, Роси и Палу.

Нюгардън остана начело след преполовяването на състезателната дистанция на втория старт на пистата „Айова Спийдуей“. Американецът бе плътно следван от Пауър, Диксън, О’Уорд, Къркууд, Малукас и Херта. По-назад Такума Сато (Чип Ганаси Рейсинг) облиза стената и влезе в бокса.

Вторият период на жълти флагове бе заради Стинг Рей Роб (Dale Coyne Racing). Новобранецът направи питстоп, след който едната гума не бе закрепена добре и изхвърча. За щастие нито един автомобил не удари търкалящата се гума на Файърстоун по трасето. Стюардите разгледаха инцидента и решиха да дисквалифицират Роб.

Вторият рестарт в Айова бе в началото на 169-тия тур. Нюгардън запази първото място. Зад него се движеха Пауър, Диксън, Херта, Розенквист, Ериксон, Малукас и Роси. О’Уорд и Маклоклън се възползваха от забавянето и направиха питстоп

Следващият период на жълти флагове бе в обиколка №239. Тогава Райън Хънтър-Рей (Meyer Shank Racing) удари стената около четвърти завой. Този път обаче боксовете остана затворени.

Втората надпревара в Айова бе възобновена три тура преди финала. В крайна сметка Нюгардън записа втори пореден успех от началото на сезона и общо шести в Айова. Двукратният шампион също така продължава серията си на овалните трасета, тъй като преди това триумфира в Тексас и Индианаполис 500. Втори и трети завършиха Пауър и Палу.

Четвърти завърши Феликс Розеквист (Макларън), следван от Скот Маклоклън (Пенске) и Скот Диксън (Чип Ганаси Рейсинг). Място в челната десетка намериха още Колтън Херта (Андрети Аутоспорт), Дейвид Малукас (Dale Coyne Racing), Маркус Ериксон (Чип Ганаси Рейсинг) и Пато О’Уорд с Макларън.

Палу запазва първото място във временното класиране. Испанецът обаче загуби част от аванса си спрямо Нюгардън. Топ 5 допълват Диксън, Ериксон и Маклоклън. При производителите Хонда има лека преднина спрямо Шевролет.