Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Избраха Фетел за разочарование №1 сред пилотите за 2016 г.

Избраха Фетел за разочарование №1 сред пилотите за 2016 г.

45
0

Себастиан Фетел бе определен за най-голямо разочарование сред пилотите за изминалия сезон във Формула 1 в анкета на BBC. Фетел остана на 4-о място в крайното класиране, като не успя да спечели победа, въпреки че имаше големи шансове да го стори в Австралия, Испания и Канада.

След пилота на Скудерията, събрал 26% от гласовете, в допитването на второ място бе класиран Данил Квят, който след недобрия старт за сезона за Ред Бул, бе понижен в по-малкия отбор на Торо Росо. Руснакът събра 23%. На трето място остана пилотът на Хаас Естебан Гутиерес с 6%. Мексиканецът не спечели нито една точка през сезона, докато съотборникът му Ромен Грожан взе 29 т.

В анкетата за най-добър пилот във Формула 1 за 2016 г. победител стана Люис Хамилтън с 38% от гласове. Втори с 37%, остана Макс Верстапен, който стана най-младият победител в Гран при само на 18 г., след като замени Квят в Ред Бул. Световният шампион Нико Розберг получи едва 14% от вота и остана трети.