Начало Картинг Карастанев, Михалев и Куличев спечелиха 3-ия кръг от Ендуранс шампионата

Карастанев, Михалев и Куличев спечелиха 3-ия кръг от Ендуранс шампионата

220
0

Екипът на Fresh Start с пилоти Борис Карастанев, Симеон Михалев и Христо Куличев спечели 3-ия кръг от Ендуранс шампионата на Sofia Karting Ring, който беше и първи за календарната година.

Втори със същия брой направени обиколки за 3-та часа – 219, завършиха отборът на DRGM в състав Алекс Джулиан и Димитър Гайдов. Последното място на стълбичката заеха пилотите на United Karting – Станислав Неделчев и Валентин Раденков.

Карастанев и екипът му бяха на полпозишън, а Джулиан и Гайдов бяха едва 6-и след квалификацията, а след слаб старт на Алекс изостанаха още. Само след 1 обиколка той вече беше 4-и, а след това си проправи път до 2-ото място.

След това 2 наказания за твърде агресивно изпреварване на Джулиан срещу съперник и пресичане на жълтата линия им костваха общо 30 секунди. Въпреки това на финала те бяха само на 3 сек от победителите.

Общо 14 отбора взеха участие в надпреварата. Следващият кръг от Ендуранс шампионата ще се проведе на 10 март.