Начало Top Moto News Касадей стана първият световен шампион в MotoE

Касадей стана първият световен шампион в MotoE

117
0
Матиа Касадей
Матиа Касадей, снимка Мишлен

Матиа Касадей стана първият световен шампион в MotoE. Пилотът на HP Pons Los40 спечели първия старт на пистата в Мизано. Така той затвърди първата си позиция в класирането и спечели световната титла в новата ера на MotoE. Втори и трети финишираха Ектор Гарзо (Intact GP MotoE) и съотборникът на Касадей Николас Спинели.

Мизано е домакин на последния осми кръг за сезон 2023 в световния шампионат на MotoE. Състезанията се провеждат на писта с дължина 4.226 км и разположена в италианската провинция Римини

Времето преди първото състезание в Мизано бе сухо и слънчево. Температурата на въздуха бе 28 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 39.

Торес направи най-добрият старт и поведе след преминаването на първите няколко завоя в Мизано. Испанецът бе следван от Касадей, Спинели, Гарзо и Манфреди.

Радостта на Торес бе прекалено кратка. Оказа се, че двукратният шампион в MotoE е имал фалстарт. Затова Торес бе наказан с двойно преминаване през дългата обиколка и загуби водачеството. Същевременно Тито Рабат (Прамак Рейсинг) отпадна от надпревара №1 в Мизано.

Касадей заемаше първото място при преполовяването на надпреварата в Мизано. Италианецът бе следван от Гарзо, Спинели, Занони, Мафреди, Ферари, Понс, Гранадо, Законе и Торес. В същото време Андреа Мантовани (RNF MotoE Team) претърпя инцидент, но успя да се върне в борбата.

Касадей продължаваше да води в надпреварата, докато Гарзо и Спинели водеха оспорвана битка за второто място. Торес изтърпя наказанието си и се озова извън челната десетка. Междувременно Андреа Миньо (Прамак Рейсинг) също приключи участието си в надпреварата

Касадаей в крайна сметка задържа първото място до развяването на карирания флаг в първия старт на пистата Мизано. Италианецът записа пети успех за сезон 2023. По-важното обаче бе факта, че Касадей си гарантира световната титла в MotoE.

Втори и трети финишираха Гарзо и Спинели. Четвърти и пети се класираха пилотите на Sic58 Squadra Corse Кевин Манфреди и Кевин Занони. Шестото място бе заето от Матео Ферари (Грезини Рейсинг). Топ 10 допълниха Алесандро Законе (Tech3 E-Racing), Ранди Круменахер (Dynavolt Intact GP ) Хикари Окубo (Tech3 E-Racing) и Жорди Торес (Aspar Team).