Начало Top Moto News Фабио Куартараро спечели квалификацията за Гран при на Испания

Фабио Куартараро спечели квалификацията за Гран при на Испания

506
0
Фабио Куартараро
Фабио Куартараро, снимка Ямаха

Фабио Куартараро спечели квалификацията за Гран при на Испания в MotoGP. Пилотът на Ямаха записа най-бързата обиколка за 1:36.755. Втори на 57 хилядни финишира Франко Морбидели със сателитна Ямаха, а третото място остана за Джак Милър с Дукати, на малко повече от десета зад Куартараро. Това бе четвърти пореден полпозишън за френския състезател на пистата Херес.

В първата фаза на квалификацията най-добрите времена записаха Франко Морбидели и Брад Байндър. Първи под чертата финишира Пол Еспаргаро с Хонда, следван от своя съотборник Марк Маркес, който бе допуснат до участие след падането си в третата свободна тренировка. След тях се класираха Енеа Бастианини (Авинтия Дукати), Мигел Оливейра с КТМ, Валентино Роси (Ямаха SRT), Лука Марини (Авинтия Дукати), Данило Петручи (КТМ Tech 3), Алекс Маркес (LCR Хонда) и съотборникът на Петручи Икер Лекуона. Последните места на стартовата решетка бяха за Лоренцо Савадори от тима на Априлия и Тито Рабат, който кара на мястото на контузения Хорхе Мартин.

Първото най-добро време в Q2 записа Джак Милър. Австралиецът веднага бе изместен от Куартараро и Ринс.

С напредването на сесията французинът записа още по-силна обиколка и бе с около половин секунда пред своите съперници. Най-близо до него бе Морбидели. В крайна сметка никой не по-добро времето на Куартараро и така той спечели втори пореден полпозишън за сезон 2021. До него на първо редица ще бъдат Франко Морбидели и Джак Милър. Четвъртото място зае съотборникът на Милър Франческо Баная, следван от  Такааки Накагами и Йохан Зарко. Трета редица бе заета от Маверик Винялес с другия мотор на Ямаха, Алейш Еспаргаро с Априлия и Алекс Ринс със Сузуки. Последните места във втората квалификация бяха за Жоан Мир (Сузуки), Брад Байндър и Щефан Брадл (Хонда).