Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Латифи: Началото на сезона беше наистина трудно

Латифи: Началото на сезона беше наистина трудно

483
0
Николас Латифи
Николас Латифи, снимка Уилямс

Миналата седмица отборът на Уилямс празнуваше спечелването на първата си точка в шампионата през 2022 г. след като Алекс Албон завърши на десето място в края на Гран при на Австралия.

От другата страна на гаража ситуацията бе много по-мрачна.  Съотборникът му Николас Латифи размишлява върху трудното начало на третата си кампания с отбора. Канадецът се класира 16-ти в Бахрейн, а след това катастрофира Саудитска Арабия. Въпреки че издържа дистанцията на Албърт Парк, той отново бе 16-ти. По този начин Латифи отново остана извън точките след развяването на карирания флаг.

Началото на сезона беше наистина трудно. Все още има какво да се намери. Просто се борихме с баланса и темпото на болида.“

Латифи всъщност стартира пред Албон на стартовата решетка, след като англо-тайландският пилот беше дисквалифициран от квалификацията. Причината за това бе прекалено малкото количество гориво в резервоара на FW44. Поради тази причина той спря на пистата в края на Q1.

Албон стартира състезанието с твърдата смес и измина обиколки, преди да спре в бокса и да сложи меки гуми. Това му позволи да спечели точка за отбора. Същевременно Латифи стартира с гуми медиум и имаше по-малко възможности да постигне напредък.

Имаше много непредвидими неща в състезание, например многобройните виртуални и реални на коли за сигурност. Изглеждаше, че се борим доста с гумите. И при двете смеси имахме грейнинг. Искахме да ги задържим в правилния прозорец.“

Беше страхотно да видя как Алекс финишира на десето място. Изключително щастлив за целия отбор. Видях го в края на състезанието. Погледнах към телевизора след карирания флаг и видях, че е в зоната на точките.“

Латифи предположи, че това е добро предзнаменование за неговия сезон в F1.

Ако Алекс е в състояние да извлече тази ефективност от FW44, няма причина да не можем да го направим и с другия автомобил.“

„[Това] определено носи увереност. Със сигурност ще ми е приятно да преглеждам данните, опитвайки се да разбера как е успял да го направи.“

За последен път Латифи влезе в зоната на точките в Белгия. Тогава канадецът когато завърши сериозно съкратеното състезание на десето място. Преди това той беше седми в Гран при на Унгария. Това бяха единствените две влизания в топ 10 на пилота на Уилямс.