Начало Други Лефтеров остана 16-и на Хокенхайм след катастрофа (ВИДЕО)

Лефтеров остана 16-и на Хокенхайм след катастрофа (ВИДЕО)

89
0

Павел Лефтеров завърши на 16-ото място във второто състезание на пистата Хокенхайм в първия кръг на дебютния си сезон в Ауди Спорт ТТ Къп. Както в събота, така и в неделя младият български пилот потегли от дъното на колоната и нямаше много шансове за атака на по-челно класиране. В крайна сметка Лефтеров видя карирания флаг на 16-а позиция.

Второто състезание от първия кръг от Ауди Спорт ТТ Къп беше спечелено от Ван дер Линде, който оглави класирането при пилотите с пълен актив от 50 точки.

В събота при дебюта си в едномарковия шампионат на Ауди Павел Лефтеров стартира 15-и, но спечели няколко позиции в първите обиколки. В четвъртата варненецът пробва атака на пилот пред него, но той не го видя и се стигна до тежък удар. Повредите по предното ляво окачване на автомобила на Лефтеров не му позволиха да продължи и се наложи Ауди-то на българина да бъде прибрано с помощна техника.