Начало Moto News Лоренсо пак печели, Маркес пак пада

Лоренсо пак печели, Маркес пак пада

42
0

Хорхе Лоренсо с Ямаха записа 4-а поредна победа този сезон след успех в Гран при на Каталуня и се доближи само на точка от първото място в генералното класиране, на което се намира Валентино Роси. В същото време шампионът Марк Маркес от Репсол Хонда отново падна и шансовете му за титлата вече са нищожни. Марк изостава на цели 69 точки от Роси, който е със 138 т.

Втори на трасето край Барселона завърши Роси с другия заводския мотор на Ямаха, което напрактика означава, че битката за титлата този сезон ще бъде между него и Лоренсо. Трети се нареди Дани Педроса от Репсол Хонда, но на близо 20 сек от победителя.

Лоренсо води от старта до финала. Само в началните обиколки той беше притискан от Маркес, но испанецът падна в 3-та обиколка на завой №10.

Стартиралият от полпозишън Алекс Еспаргаро със Сузуки не завърши след лош старт и падане, а съотборникът му Маверик Винялес остана 6-и. Пред него се класираха Андреа Ианоне с Дукати (4-и) и Брадли Смит с Ямаха Тек 3.