Начало Moto News МХ 125: Второ място за Иван Петров в Кастильоне дел Лаго

МХ 125: Второ място за Иван Петров в Кастильоне дел Лаго

62
0

Българският състезател по мотокрос Иван Петров (Marchetti racing team) с КТМ, се представи отлично във втория кръг от италианския международен шампионат „InternazionaliD’Italia Motocross“, който бе на трасето в Кастильоне дел Лаго, близо до Перуджа. Той се класира отново на подиума – втори в клас МХ125.

Иван Петров спечели убедително първия манш в МХ 125 с 41,879 сек. преднина пред италианеца Пауло Лугана и поляка Габриел Четницки, които също карат КТМ. Във втората надпревара обаче Петров остана четвърти, след победителя Четницки, втория Алесандро Лентини (Италия) с  Husqvarna и датчанина Глен Майер с КТМ. Така вторият кръг бе спе(челен от Четницки с 429 т., а втори се нареди пилотът от Монтана Иван Петров с 390 т, а Лентини остана 3-и с 350. Във временното класиране  води поляка Четницки с 880 т., Петров е втори с 850, а трети е Лентини с 520.

В клас МХ 2 Майкъл Иванов с Husqvarna, който продължава подготовката си са участие в световното първенство в този клас, стана 17-и. Победата спечели Тим Гайсер (Словения) с Honda, следван от французина Беноа Патурел с Yamaha и Алесандро д’Анжело (Италия) с КТМ. Във временното класиране Майкъл е на 21-о място с 40 т.

Следващият трети кръг от надпреварата е на 15 февруари в Отобиано.