Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Михаел Шумахер ще стартира от полпозишън утре

Михаел Шумахер ще стартира от полпозишън утре

39
0

Михаел Шумахер ще стартира утре от полпозишън в надпреварата за Гран при на Германия. Световният шампион спечели днешната квалификация на Хокенхайм, а втори – за огромно удоволствие на публиката – остана брат му Ралф. Михаел, който още миналата седмица спечели титлата, успя да измести пилота на Уилямс от първото място с великолепна обиколка в самия край на сесията.
През цялото време на квалификацията двете Ферари-та изглеждаха недостижими и оглавяваха таблицата. При третото си излизане обаче Ралф навакса изоставането си в третия сектор на пистата и даде време 1:14.570 мин. Барикело не успя да го изпревари и остана трети, на 0,123 сек. Михаел пък бе пропуснал една бърза обиколка заради грешка, но при последното си излизане бе перфектен, подобрявайки постижението на брат си с 0,181 сек. Четвърти се нареди Хуан Пабло Монтоя.
Тимът на Макларън имаше доста трудности по време на квалификацията. Райконен се класира пети, докато Култард е чак на девета позиция.
Приятната изненада днес бе Джанкарло Фисикела. Напълно възстановен от катастрофата си на Маникур, пилотът на Джордан постигна впечатляващо шесто време – най-доброто класиране на тима в квалификация този сезон.