Начало MotoGP News Милър с най-добро време след днешните тренировки на Моторланд Арагон

188
0
Джак Милър
Джак Милър, снимка Дукати

Джак Милър даде най-добро време след днешните тренировки за Гран при на Арагон в MotoGP. Пилотът на Дукати записа обиколка за 1:47.613. Втори на 0.213 финишира Алейш Еспаргаро с Априлия, а трети изненадващо завърши Кал Кръчлоу от отбора на Ямаха. Разликите между състезателите бяха много малки, като челната десетка се събра в рамките на половин секунда.

В сутрешната сесия Марк Маркес записа най-добрата обиколка. Маверик Винялес дебютира с мотор на Априлия, заменяйки Лоренцо Савадори.

Инциденти претърпяха Икер Лекуона и Валентино Роси. Втори и трети останаха световният шампион Жоан Мир и Франческо Баная. Топ 10 допълниха Алекс Маркес, Джак милър, Алейш Еспаргаро, Йохан Зарко, Фабио Куартараро, Такааки Накагами и Пол Еспаргаро.

Малко след старта на втората тренировъчна сесия Марк допусна грешка и в опит да не удари своя брат Алекс катастрофира.

В следващите минути Франческо Баная също претърпя падане.

Лидерът в шампионата Фабио Куартаро изпитваше затруднения с мотора, а Джак Милър излезе начело. В крайна сметка австралиецът остана с най-добро време за деня, следван от Алейш Еспаргаро и Кал Кръчлоу. На втора редица се наредиха съотборниците в тима на Прамак Дукати Йохан Зарко и Хорхе Мартин, както и Франческо Баная  със заводски мотор на Дукати. Третата редица бе за  Фабио Куартараро (Ямаха) и Марк Маркес (Хонда) и Такааки Накагами (LCR Хонда). Последното място в челната десетка зае Енеа Бастианини от екипа на Авинтия Дукати.