Начало Moto News Moto2: Рабат световен шампион, Винялес печели в Малайзия

Moto2: Рабат световен шампион, Винялес печели в Малайзия

26
0

Тито Рабат спечели шампионската корона в клас Moto2 на състезанието за Гран При на Малайзия, като завърши 3-и. Надпреварата бе спечелена от Маверик Винялес, а другия претендент за титлата Мика Калио, бе втори.

Естеве Рабат направи добър старт от първа позиция и караше в челото. Той бе крайно внимателен като лидер, като се бореше за титлата. 10 обиколки преди края Рабат от лидер стана 3-и, докато Калио и Винялес дръпнаха напред. Винялес пресече финала на 2.694 сек. пред Калио, а Рабат остана на 8.054 сек. след съотборника си. Това бе 13-и подиум за Рабат във фантастичната година за неговия тим Marc VDS Racing Team. Четвърти стана Йохан Зарко (AirAsia Caterham Moto Racing), който финишира на 2,5 сек. от Рабат.

Това бе 3-а победа в 4- състезания от Moto2 за световния шампион в Moto3 Винялес, преди да премине при кралете в MotoGP догодина като пилот в заводския тим на Suzuki. За Калио битката за титлата приключи, но това бе поредния успех за него – 10-и подиум за сезон 2014.

След Зарко, 5-и стана Доминик Агеретер (Technomag carXpert), а до 1-.о място се наредиха Хулиан Симон (Italtrans Racing Team), Сандро Кортезе (Dynavolt Intact GP), Томас Люти (Interwetten Sitag), Йонас Фолгер (AGR Team) и Марсел Шрьотер (Tech 3).