Начало Top Moto News MotoE: Доминик Агертер триумфира в първата надпревара на Муджело

MotoE: Доминик Агертер триумфира в първата надпревара на Муджело

167
0
Доминик Агертер, MotoE
Доминик Агертер, снимка Мишлен

Доминик Агертер триумфира в първата надпревара на пистата Муджело. Италианското трасе е домакин на третия кръг от сезон 2022 в световната кума на MotoE. Пилотът на Dynavolt Intact GP изпревари с 33 хилядни Матео Ферари от тима на Грезини. Последното място на подиума бе заето от Андреа Мантовани (RNF MotoE Team).

Най-доброто потегляне направи Кевин Занони. Италианецът се изстреля най-добре към завоя Сан Донато, следван от Агертер, Ерик Гранадо и Матиа Касадей.

Състезанието на Муджело бе буквално спиращо дъха. Разликите между пилотите бяха много малки, което позволи редица изпреварвания на дългата старт-финална права.

Николо Канепа загуби част от своя мотоциклет след контакт с Гранадо в десети завой.

Борбата за победата в първата надпревара на Муджело се водеше от шестима състезатели, които успя да се откъснат малко по-напред от останалите си колеги.

В крайна сметка Агертер успя да удържи лидерската позиция. Toва бе трети успех за швейцареца от началото на сезона, Пред това той триумфира в двете надпревари на Льо Ман. Подиумът бе допълнен от бившият шампион Матео Ферари, както и от Андреа Мантовани. Италианецът кара на мястото на контузения Брадли Смит.

Четвърти финишира победителят от стартовете на Херес Ерик Гранадо (LCR E-Team). Пети и шести бяха Матиа Касадей (Pons Racing 40) и Марк Алкоба (Aspar Team). Топ 10 бе допълнен от Николо Канепа (RNF MotoE Team), Mигел Понс (LCR E-Team), Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse) и Ектор Гарзо (Тech3 E-Racing).

Няколко часа след края на състезанието стюардите на ФИМ обявиха, че са дисквалифицирали Андреа Мантовани заради по-малко налягане в гумите от допустимото.