Начало Top Moto News MotoE: Ерик Гранадо записа дубъл на Херес

MotoE: Ерик Гранадо записа дубъл на Херес

205
0
Ерик Гранадо, LCR-E Team
Ерик Гранадо, снимка LCR Team

Ерик Гранадо записа дубъл на пистата Херес. Испанската писта бе домакин на първия кръг от сезон 2022 в световната купа на МоtoE. Пилотът на LCR E-Team спечели и втората надпревара в Андалусия. Втори завърши съотборникът му Мигел Понс. Последното място на подиума зае Матиа Касадей от екипа на Pons Racing 40.

Най-доброто потегляне отново бе за Ектор Гарзо. Пилотът на Tech 3 E-Racing поведе след преминаването на първи завой. Радостта на испанеца не бе дълга, тъй като той загуби лидерството за сметка на Матиа Касадей на пети завой. До края на първата обиколка победителят в квалификацията Мигел Понс оглави класирането. В по-задната част на колоната Марк Алкоба имаше инцидент с Лукас Тулович.

След преполовяване на състезателната дистанция, борбата за победата се водеше между Понс, Доминик Агертер и Гранадо.

Във финалната обиколка се разигра истинска битка за победата. Агертер направи атака на първи завой, но отвори твърде много първия завой, което го изпрати на трета позиция.

От своя страна Гранадо атакува своя съотборник на завоя Дани Педроса и оглави класирането. До края на второ състезание на Херес, бразилецът успя да удържи лидерската позиция и да запише втори пореден успех от началото на сезон 2022 в световната купа на MotoE. До него на подиума се качиха Мигел Понс и Матиа Касадей.

Четвърти остана Доминик Агертер от екипа на Dynavolt Intact GP MotoE, следван от Хикари Окубо (Avant Ajo MotoE), Maтео Ферари (Грезини Рейсинг) и двукратният шампион Жорди Торес (Pons Racing 40). Топ 10 допълниха Алекс Ескриг (Tech 3 E-Racing), Николо Канепа (RNF MotoE Team) и Кевин Манфреди (Прамак Рейсинг).