Начало Top Moto News MotoE: Ферари спечели първото състезание в Асен

MotoE: Ферари спечели първото състезание в Асен

376
0
Матео Ферари
Матео Ферари, снимка Грезини

Матео Ферари спечели първото състезание в Асен. Пилотът на Грезини Рейсинг записа втора победа за тазгодишния сезон в световния шампионат на MotoE. Втори завърши Жорди Торес (Aspar Team), а трети остана Ранди Круменахер (Dynavolt Intact GP).

Асен приема кръг №4 от сезон 2023 в световния шампионат на MotoE. Нидерландската писта е домакин на стартове от електрическия шампионат за трета поредна година. Чудесни условия посрещаха тимовете и състезателите преди старт №1 в Асен. Температурата на въздуха бе 26 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 41. Времето бе топло, сухо и с лека облачност.

Торес поведе след изгасването на червените светофари. Испанецът търси трети успех от началото на 2023 г. след тези във Франция и Германия. Торес е най-успешният състезател в MotoE след като спечели две поредни титли. Испанецът бе плътно следван от Ферари, Круменахер, Мантовани, Касадей и Гранадо

Ферари изпревари Торес във втората обиколка на Асен. Двамата започнаха полека да се откъсват от всички останали. Трети се движеше Круменахер, следван от Гранадо, Занони, Касадей, Мантовани, Рабат, Законе и Понс.

Ферари задържаше първото място в следващите няколко тура на пистата Асен. Италианецът имаше аванс от около 1 сек. спрямо Торес. Зад двамата бе Круменахер, докато четвърти и пети се движеха Гранадо и Касадей, които получиха предупреждения да не нарушават границите на трасето.

Ферари остана начело 2 тура преди края на първия старт в Асен. Зад него бяха Торес, Круменахер и Касадей. Мантовани зае петото място след като мина пред Гранадо на първи завой.

До края на състезание №1 в Асен не настъпиха сериозни промени в челото. По този начин Ферари записа втора победа за сезон 2023 в MotoE и общо осма в кариерата си. До него на подиума се качиха Торес и Круменахер.

Четвърти и пети финишираха Матиа Касадей (HP Pons Los40) и Андреа Мантовани (RNF MotoE Team). Място в челната десетка намериха още Ерик Гранадо (LCR E-Team), Ектор Гарзо (Dynavolt Intact GP), Тито Рабат (Прамак Рейсинг), Николас Спинели (HP Pons Los40) и Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse).